Ile osób zamieszkuje gminę Marcinowice? Ile dzieci urodziło się w roku 2024 i które imiona były najczęściej wybierane? Wójt gminy przedstawił garść statystyk z minionego roku.

Jak informuje wójt Stanisław Leń, w 2024 roku w gminie Marcinowice urodziło się 45 dzieci – 22 dziewczynki i 23 chłopców (rok wcześniej było to 53 dzieci). Najpopularniejsze imiona wybierane dla dziewczynek to: Jaśmina, Liwia i Iga (rok wcześniej najchętniej wybierane były: Maja, Oliwia i Klara). Chłopcom najczęściej wybierano imiona: Karol, Tymon i Franciszek (poprzednio królowali: Antoni, Nikodem i Franciszek).
Na koniec roku gmina Marcinowice liczyła 6365 mieszkańców – 3230 kobiet i 3135 mężczyzn (wzrost o 8 osób). Na pobyt stały zameldowało się 242 obywateli Polski (rok wcześniej 248), z czego najwięcej w miejscowościach: Marcinowice, Wirki, Tąpadła, Zebrzydów, Biała i Szczepanów (rok wcześniej: Marcinowice, Zebrzydów, Szczepanów, Biała, Śmiałowice, Strzelce). W ubiegłym roku zmarło 57 mieszkańców gminy (rok wcześniej 59).
/UG Marcinowice, opr. mn/



![Zderzenie dwóch pojazdów na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/1-100x75.jpg)


![Pożar sterty słomy w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-7-100x75.jpg)


![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
