Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala po wypadku, do którego doszło na drodze niedaleko Gołaszyc w gminie Żarów.
Służby zostały zaalarmowane w poniedziałek, 16 grudnia o godz. 18.34. – Samochód osobowy, poruszający się drogą pomiędzy Gołaszycami a Siedlimowicami wypadł z jezdni, uderzył w drzewo, a następni spadł ze skarpy – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy. Kierowca i pasażer opuścili pojazd o własnych siłach, ale wymagali pomocy lekarskiej.
– 52-letnia kierująca samochodem Audi podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego na łuku drogi wpadła w poślizg. W pojeździe znajdował się także 17-letni pasażer. Oboje trafili do szpitala – mówi asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Kierująca była trzeźwa.
Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, policję i ZRM.








![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)