Podczas dzisiejszej, 12 grudnia, sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu radni dokonali wyboru nowego przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim doświadczony samorządowiec – Piotr Szmidt. Zastąpił on Zbigniewa Suchytę, który zrezygnował z tego stanowiska.

W tajnym głosowaniu wzięło udział 21 radnych. 17 z nich wybrało Piotra Szmidta na przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że samorządowiec pełni funkcję radnego od 2006 roku, utrzymując zaufanie swoich wyborców, a w poprzedniej kadencji piastował funkcję szefa Rady Miejskiej od marca 2022 roku.
Podczas czwartkowej sesji rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej złożył Tomasz Marczak.
Zbigniew Suchyta przez trzy kadencje pełnił funkcję burmistrza Strzegomia. W wyborach 2024 roku przegrał z Krzysztofem Kalinowskim.
/red./
![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)

![Proletaryat i Nocny Kochanek koncertowo zakończyli Święto Granitu Strzegomskiego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260615_Swieto_Granitu_Strzegomskiego-98-238x178.jpg)
![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



