Boże Narodzenie coraz bliżej, a w większości miast przypominają o tym świąteczne iluminacje. Nie jest inaczej w Strzegomiu. 6 grudnia ich blask dopełniły światełka na choince przy ratuszu. Punktualnie o 16.00 drzewko rozświetlił święty Mikołaj, który wraz ze śnieżynkami przybył na miejski Rynek kabrioletem.
Spotkanie przy ratuszu otworzyli burmistrz Strzegomia Krzysztof Kalinowski oraz dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury Elżbieta Pienio. Powitali gościa w czerwonej pelerynie i rozpoczęli wspólną zabawę. Święty Mikołaj nie żałował czasu na wspólne zdjęcia i zabawy z najmłodszymi. Pomocnicy częstowali w tym czasie słodyczami i rozdawali upominki. W ich rolę wcielili się strzegomscy samorządowcy oraz przedstawiciele Strzegomskiej Grupy Motocyklowej, którzy na Rynek przybyli świątecznie ozdobionymi pojazdami.
Po uruchomieniu iluminacji na strzegomskiej choince, Święty Mikołaj przeszedł z dziećmi ulicami miasta do Strzegomskiego Centrum Kultury, gdzie rodzice z Przedszkola nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Strzegomiu wystawili spektakl pt. „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”.
/opr. red./

![Ponad pół tysiąca osób uczciło pamięć ofiar Gross-Rosen podczas Biegu Pamięci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/20260509_Bieg_Pamieci_w_Rogoznicy-1-238x178.jpg)
![Nowoczesna szatnia powstaje przy kompleksie boisk w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/szatnia-2-238x178.jpg)

![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)



![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)