Strona główna 0_Slider Premierowy mecz w Świdnicy i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie

Premierowy mecz w Świdnicy i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie [FOTO]

0

Udany debiut zanotował nowy szkoleniowiec ŚKPR-u Świdnica, Patryk Dębowczyk. W sobotni wieczór Szare Wilki pokonały we własnej hali KPR Wolsztyniak Wolsztyn 34:25 (14:11) w meczu I ligi piłkarzy ręcznych. To pierwsza wygrana w sezonie.

Nasza drużyna kontrolowała wynik przez cale spotkanie, ale wysoką przewagę zbudowała w ostatnich dziesięciu minutach. – Pogratulowałem zawodnikom postawy w drugiej połowie. Wiemy jednak, że wciąż mamy nad czym pracować – podsumował prezes ŚKPR-u, Arkadij Makowiejew.

Do bramki gości z Wielkopolski trafiało dziewięciu graczy, w tym bramkarz Volodymyr Shupyk, który popisał się rzutem do pustej bramki przez całe boisko. Pozostałe gole ładnie rozłożyły się na wszystkie pozycje na boisku. Sześć bramek zdobył efektownymi rzutami z dystansu Paweł Pedryc, ale wyróżnienie dla „Dzika Meczu” powędrowało do skrzydłowego Wiktora Kochlewskiego. U gości upominkami fundowanymi przez Urząd Miejski w Świdnicy uhonorowany został Bartosz Frąckowiak.

Mecz wspaniale uświetniły występy artystyczne Acro Club Świdnica i zespól ZERO ONE z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Kolejne spotkanie czeka nas już w najbliższy czwartek, 10 października. O godzinie 19.30 w hali na Zawiszowie zmierzymy się ze Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie.

ŚKPR Świdnica – Wolsztyniak Wolsztyn 34:25 (14:11)

Przebieg meczu: 5 min (3:2), 10 min (7:4), 15 min (8:6), 20 min (10:8), 25 min (12:9), 30 min (14:11), 35 min (16:14), 40 min (20:16), 45 min (22:18), 50 min (24:21), 55 min (30:22), 60 min (34:25)

Kary: ŚKPR: 6 minut, Wolsztyniak 4 minuty

Karne: ŚKPR 3/3, Wolsztyniak 4/4

ŚKPR: Shupyk (1), Mirga, Wiszniowski – Pedryc 6, Wołodkiewicz 5, Zelek 5, Kochlewski 5, Piróg 5, Czynszak 4, Etel 2, Galik 1, Chmiel, Czerwiński, Pierzak.

/ŚKPR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułPodział punktów w deszczowym boju [FOTO]
Następny artykuł„Mój pierwszy triathlon”. Uczniowie z sześciu szkół będą rywalizować pod dachem