Po raz kolejny uczennice Zespołu Szkół nr 1 tryumfowały w prestiżowym konkursie młodych mistrzów kuchni, zyskując uznanie w oczach m.in. Karola Okrasy i Roberta Sowy.

Uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy wzięły udział w 9. Wrocławskim Kulinarnym Rajdzie Młodych Mistrzów, który odbył się w Hotelu Haston we Wrocławiu.
– Nasze dziewczyny, Gabriela Gacek oraz Karolina Przedpełska zajęły trzecie miejsce po fantastycznej rywalizacji. Dodatkowo mogły osobiście poznać prawdziwe kulinarne gwiazdy, które oceniały prace uczestników – Jerzego Pasikowskiego, Karola Okrasę, Roberta Sowę, Wojciecha Harapkiewicz, Teo Vafidisa, Giancarlo Russo oraz Marcina Budynka i Wiesława Bobera. Było to dla nich wyjątkowe przeżycie. Było smacznie, gorąco i profesjonalnie. W tym roku tematem przewodnim było jedzenie typu Street Food, czyli fishburgery i fish sandwiche – informuje Monika Zawadzka z ZS nr 1.
Przed rokiem duet z ZS nr 1, Gabriela Pawłowska – Kinga Janowska, zajęły 2. miejsce.
/opr. red./
Zdjęcia FB Hotel Haston





![Kontrolowali ciężarówki i auta dostawcze. Policjanci ujawnili 30 naruszeń [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/akcja-Ladunek-2025.11-100x75.jpg)
![Ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-25” w świdnickiej komendzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/cwiczenia-Egida-25-w-KPP-Swidnica-2025.11-2-100x75.jpg)
![Zderzenie na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/WhatsApp-Image-2025-11-20-at-14.06.272-100x75.jpeg)

![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)
![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)