Już tylko kilkanaście dni pozostało do jedenastej edycji Biegu na Wieżę Ratuszową. Zmagania organizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie przeprowadzone zostaną w niedzielę, 15 września. Na śmiałków czekać będzie tradycyjnie pętla wokół świdnickiego Rynku, a następnie 222 schody na szczyt Wieży Ratuszowej.

– Zbliża się wrzesień, więc tradycyjnie zapraszamy na jedenasty już Świdnicki Bieg na Wieżę Ratuszową! Tradycyjnie czeka Was pętla wokół Rynku i 222 schody na taras widokowy. Udział jest bezpłatny. Dla pierwszych 100 zapisanych osób zapewniamy pamiątkowy medal, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Niespodzianki czekać będą również dla tych, którzy pobiją rekordy trasy w swoich kategoriach. Ze względu na remont bloku śródrynkowego start biegu wyjątkowo usytuowany będzie obok Informacji Turystycznej. Rezerwujcie czas w niedzielę, 15 września – zapraszają organizatorzy – Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

Tak było w ubiegłym roku…
Dokładnie 28 pań i 64 panów przystąpiło do rywalizacji podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji cieszącego się sporym zainteresowaniem Świdnickiego Biegu na Wieżę Ratuszową. Na uczestników czekała tradycyjnie pętla wokół Rynku, a następnie 222 schody na sam szczyt Wieży Ratuszowej.
Zapisy do udziału w imprezie ruszyły dziś od godz. 10.00, a pierwsi śmiałkowie pojawili się na trasie w samo południe o 12.00. Udział w wydarzeniu był bezpłatny, a na najlepszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody – bony na zakup sprzętu sportowego w firmie JAKO. Na starcie finalnie znalazło się 92 osób (28 kobiet i 64 mężczyzn), na wszystkich czekały pamiątkowe medale za udział w tym wydarzeniu. Organizatorem zawodów była Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, a partnerami Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, klub Hermes Świdnica i Urząd Miasta Świdnica.

W kategorii pań najlepsza okazała się dziś Katarzyna Budziewska z czasem 2:18,062. Zwyciężczyni na podium dość wyraźnie pokonała Annę Ficner (2:21,499) oraz Justynę Wołowicz (2:27,869). Wśród panów najszybszy okazał się Bartłomiej Wojsław (2:02,165). Kolejne stopnie podium obsadzili z kolei Nikita Neboha (2:07,822) oraz Paweł Rozumkiewicz (2:08,398).
/MDvR/
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-238x178.jpg)

![Polacy strażacy z medalami Mistrzostw Świata. Do Świdnicy jadą dwa krążki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Pawel-Lesnicki-podczas-World-Firefighter-Challenge-Championship-2025.10-mix-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-100x75.jpg)


![Dał „nauczkę” nauce jazdy. „Takich cudownych kierowców mamy” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Clipboard01-100x75.jpg)


![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)
![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)