Strona główna Sport Jeździectwo Złoto dla Brytyjczyków i Niemców w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

Złoto dla Brytyjczyków i Niemców w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

0

Finałowe próby skoków przez przeszkody podczas rozgrywanych w Strzegomiu Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców i Juniorów w WKKW przyniosły sporo emocji, a o miejscach na podium decydowały sekundy.

Wielka Brytania wywalczyła podwójny tytuł mistrza Europy w kategorii młodych jeźdźców, a Niemcy w kategorii juniorów. Polska zajęła piąte i szóste miejsce, a juniorka Karolina Miś na koniu Go Jack jest szósta indywidualnie.

Młodzi Jeźdźcy

Cztery sekundy spóźnienia na parkurze odebrały liderce konkursu Lisie Gualtieri na koniu A D’aunis szanse na tytuł mistrzyni Europy młodych jeźdźców i z wynikiem 26.7 punktów karnych Francuzka zajęła drugie miejsce.

Złoto po bezbłędnej próbie skokowej wywalczyła Brytyjka Jasmine Underwood na klaczy Indian Girl G – 26.4, a brąz jej koleżanka z ekipy, również po czystym parkurze – Isabelle Cook (GBR) – Mexican Law – 27.5. Tym samym reprezentacja Wielkiej Brytanii awansowała z trzeciego miejsca po crossie na pierwsze miejsce na podium – 93.3. W brytyjskim teamie jechali także: Darcy Zander na My Eastwood Brightside oraz Joshua Levett na This Ones On You.

To był bardzo wymagający weekend, ale nie udałoby mi się wygrać, gdyby nie mój wspaniały koń. Jestem dumna, że możemy razem współpracować – powiedziała tuż po wygranej Jasmine Underwood.

Srebrny medal zdobyli Francuzi: Lucas Brun i Anapurna De Soulac, Valentin Quittet Eslan i Casanova D’ems, Alizee Bourgue i Cesar Des Hauts Crets oraz Lisa Gualtieri na A D’aunis, – 94,9.

Brąz trafił do drużyny z Niemiec: Zoe Deusing i Alemania, Isabel Kristin Dalecki i Caruso Jh, Emely Kurbel i Entertain You oraz najlepszego w teamie Mathiesa Rüdera na Bon Ton – 98,2.

Polki: Zuzanna Borkowska na Gracji, Katarzyna Brandys na Sel Oscar oraz Weronika Król na Chinuk R z wynikiem 227.2 punktów karnych zajęły piąte miejsce wśród 10 rywalizujących ekip. Do ostatniej zawodniczki należy najlepszy wynik w drużynie – 35 pkt. i 11. lokata w klasyfikacji indywidualnej.

Juniorzy

Po bezbłędnych występach na parkurze całego teamu niemieckiego, czego nie udało się osiągnąć prowadzącym po crossie Irlandczykom, to właśnie Niemcy zdobyli złoty medal w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w kategorii juniorów – 91.1. Hannah Busch na klaczy Crystal-Annabell z czwartej pozycji po próbie terenowej awansowała na pierwsze miejsce na podium – 27.7. – Czułam sporą presję przed dzisiejszym występem, ale starałam się zrelaksować, wyciszyć i cieszyć się z moim koniem rywalizacją, bo to jest dla mnie wyjątkowe wydarzenie. Bardzo pomógł mi mój wspaniały zespół, na którego wsparcie zawsze mogę liczyć – skomentowała nowa mistrzyni Europy. W ekipie partnerowali jej Mathis Huisinga i Carlotta, Pita Schmid i Favorita V, Matti Garlichs i Ludwig 282.

Srebrny krążek powędrował do Toma Nestora dosiadającego konia Cooley Diamond Dancer – 29.9. Irlandczyk był liderem po crossie, na parkurze zaliczył jedną zrzutkę i jednosekundowe spóźnienie i musiał się pożegnać z marzeniami o złocie.

Brązowy medal wywalczyła Mae Rinaldi na koniu Kirwan – 30.2. Bezbłędna próba skokowa pozwoliła zawodniczce z Francji na awans z siódmej pozycji po crossie na trzecie miejsce.

W klasyfikacji drużynowej wicemistrzami Europy zostali Irlandczycy: Matthew Love i DSL Allegra, Oleana Cowan i Rca Royal Mist, Alex Connors i Ols King Aragon oraz najlepszy w ekipie Tom Nestor i Cooley Diamond Dancer – 94.9.

Drużynowy brąz powędrował do ekipy z Wielkiej Brytanii w składzie: Coco Lanni i Porsche, Martha Hall i Kbis Starburst, Araminta Spencer-Churchill i Neds Legacy oraz Pippa Royle i My Dream HJ – 100.4.

Biało-czerwoni zakończyli rywalizację na szóstej pozycji w stawce 13 ekip – 183.8. Najlepszy występ zaliczyła Karolina Miś na koniu Go Jack. Po bezbłędnym crossie i parkurze, z wynikiem 31.6 punktów karnych uplasowała się na szóstym miejscu. Partnerowali jej: Zuzanna Społowicz i Bankier, Filip Strzyżewski i Kuadlino oraz Laura Gillmaier i Rarashek.