Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wystartowały wakacje z gminą Świdnica

Wystartowały wakacje z gminą Świdnica [FOTO]

0

Wycieczki do młynu w Siedlimowicach, serowarni w Lutomierzu, wiejskiego gospodarstwa rolnego w Mościsku oraz ZOO w Łącznej, a także festiwal dmuchańców w Jagodniku – to atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych uczestnikach „Wakacji z gminą Świdnica”.

W pierwszym tygodniu letniego wypoczynku, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy przygotowaliśmy pięć jednodniowych wycieczek. Wczoraj z grupą 30 dzieci gościliśmy w Siedlimowicach, gdzie zabytkowy młyn wciąż mieli mąkę. Młyn w Siedlimowicach to prawdziwa perła na szlaku zabytków techniki. Do dnia dzisiejszego produkuje się tu mąkę przy użyciu oryginalnych maszyn i technik sprzed ponad 150 lat! Zatem wakacje z gminą Świdnica mają nie tylko wymiar turystyczny ale i edukacyjny – opisuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Dzisiaj zawitaliśmy to Lutomierza, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku, u podnóża Gór Sowich. To właśnie tam grupa 36 dzieci uczestniczy w warsztatach serowarskich. Gospodarstwo prowadzone jest przez Państwa Pasternaków, którzy wyrobem serów zajmują się od 2004 roku. Zagroda Edukacyjna znajdująca się na terenie gospodarstwa wpisuje się w założenia programowe zawarte w podstawie programowej szkół w Polsce i stanowi niebywałą atrakcję turystyczną. Zanim uczestnicy warsztatów poznali tajniki produkcji sera, zostali podjęci smacznym i zdrowym śniadaniem. Mogli tez zobaczyć zwierzęta zagrodowe, co dla dzieci było niebywałą atrakcją – przywołuje Waligóra.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJakub Żulczyk i Wojciech Chmielarz odwiedzili Świdnicę. Po autografy ustawiały się długie kolejki [FOTO]
Następny artykułMiejsca przy ulicach pozajmowane, pora na powiększenie pobliskiego parkingu?