Strona główna Wydarzenia Świdnica Minister sprawiedliwości z wizytą w świdnickim areszcie

Minister sprawiedliwości z wizytą w świdnickim areszcie [FOTO]

0

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar wraz z wiceminister Marią Ejchart spotkali się w poniedziałek z kadrą Aresztu Śledczego w Świdnicy oraz z osadzonymi odbywającymi w jednostce karę pozbawienia wolności.

W trakcie wizyty omówiono warunki pracy kadry jednostki. Przedstawiono zrealizowane zadania modernizacyjne i remontowe w celu poprawy warunków pełnienia służby oraz poprawy warunków bytowych osadzonych. Zaprezentowano oddziaływania prowadzone przez dział penitencjarny, mające na celu eliminację deficytów u osób odbywających karę pozbawienia wolności oraz przygotowanie skazanych do powrotu do społeczeństwa. Zaprezentowano również realizowane programy resocjalizacyjne i wynikające z nich korzyści dla osób pozbawionych wolności – mówi mł. chor. Barbara Furtak-Gałan, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Świdnicy.

W trakcie wizyty minister sprawiedliwości wraz z podsekretarz stanu rozmawiali z funkcjonariuszami o trudach służby. Spotkali się również z osadzonymi, z którymi rozmawiali m.in. o inicjatywach podejmowanych przez kardę penitencjarną w zakresie programów resocjalizacyjnych oraz o realizacji praw osób pozbawionych wolności w świdnickiej jednostce. Zarówno minister jak i podsekretarz wyrazili słowa uznania za trud podejmowany w realizację oddziaływań penitencjarnych oraz podkreślili ogromną wagę współpracy z instytucjami w podejmowanych działaniach na rzecz osób pozbawionych wolności – informuje Furtak-Gałan.

/Areszt Śledczy w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułStrzegom. Kolizja na Szarych Szeregów
Następny artykułOdkryli kapsułę czasu podczas remontu kościoła. Wewnątrz dokumenty sprzed ponad 180 lat! [FOTO]