Utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina, Franza Liszta i Grażyny Bacewicz w wykonaniu Joanny Gornako można było usłyszeć podczas drugiego dnia strzegomskiego festiwalu „Fortepian w kamieniołomie – czas na Chopina”. Z uwagi na kaprysy pogody, koncert odbył się w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury.

Plenerowe forum muzyki fortepianowej znajduje się na półmetku. W sobotę i niedzielę przed publicznością wystąpią Georgi Vasilev i Aleksandra Hortensja Dąbek. Początek bezpłatnych koncertów o godzinie 18.00. – Prawdopodobieństwo opadów będzie niskie, w związku z tym – myślę, że już na pewno spotkamy się z państwem w kamieniołomie „Bazalt” – mówi Tomasz Smagłowski, organizator i jednocześnie wicedyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury.
Organizatorzy festiwalu informują, że obfite opady deszczu podmyły część parkingu w kamieniołomie przy ul. Niepodległości 22 i wyłączyły możliwość użytkowania go. Publiczność proszona jest o korzystanie ze wspólnych środków transportu lub nieodpłatnego „pianobusa”, który w sobotę będzie odjeżdżał dwukrotnie – o godzinie 17.15 i 17.40 ze strzegomskiego Rynku (okolice banku PKO), a po koncertach odwoził widzów w to samo miejsce.
/Radio Sudety24, opr. mn/

![Wskoczyli do lodowatej wody dla Anny Dudek. 32-latka walczy ze złośliwym nowotworem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Msciwojow-charytatywne-morsowanie-dla-Anny-Dudek-2026.03.01-mix-238x178.jpg)
![Strzegomianie oddali hołd Żołnierzom Wyklętym [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/20260301_Bieg_Tropem_Wilczym_w_Strzegomiu-39-238x178.jpg)

![I po obiedzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-2-100x75.jpg)
![Zderzenie na ul. Łukasińskiego w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zderzenie-ul.-Lukasinskiego-1-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
