Strona główna Sport Lekkoatletyka Wystartowali w finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych!

Wystartowali w finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych!

0

Trzyosobowa reprezentacja Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych bardzo udanie zaprezentowała się na finałowych zawodach ogólnopolskiego finału. Impreza z udziałem kilkuset młodych sportowców 15 i 16 czerwca odbyła się na obiektach AZS Łódź.

Do Łodzi wybrali się: Izabela Majewska, Anna Szczepańska i Bartosz Demczyszak. Dziewczyny pobiegły na 300 metrów, gdzie rywalizowały z koleżankami w większości starszymi o rok, z rocznika 2013, natomiast Demczyszak pobiegł na 1000 metrów w roczniku 2012. Szczepańska wygrała swoją serię eliminacyjną i czasem 54,44 ustanowiła rekord życiowy. Majewska była w swoim biegu szósta z czasem 57,57. W klasyfikacji generalnej nasze zawodniczki zajęły odpowiednio 37 i 57 miejsce w gronie 63 startujących.

Z rekordem życiowym (3:20,43), trzecim miejscem w swojej serii i bardzo wysokim, dwunastym w klasyfikacji generalnej swój start zakończył Demczyszak. Na dystansie 1000 metrów wystartowało 31 zawodników. – Myślę, że gdyby syn pobiegł w pierwszej, najszybszej serii mógłby zakręcić się koło czasu 3:17. Tak czy inaczej był to jednak bardzo udany start – mówi tata Mateusz – w przeszłości reprezentant Polski w biegach średnich i długich. – Nauka zebrana na imprezie formatu ogólnopolskiego – bezcenna – dodaje Maciej Majewski, tato Izy. – Ania jest kolarką. Nie trenuje na co dzień lekkoatletyki. W swoim roczniku – 2014 była siódma. To bardzo dobry prognostyk na kolejne lata – uważa Dorota Szczepańska, mama Ani.

Świdniccy czwartkowicze pojechali na zawody wraz z rodzicami. Wyjazd i udział w finale w Łodzi został dofinansowany przez organizatorów Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych: Świdnicką Grupę Biegową, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, Lokalną Organizację Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie i Urząd Miejski w Świdnicy.

Kolejny sezon ŚCZL rozpocznie się we wrześniu.

/OSiR/

Poprzedni artykułMZEC wyłączył ciepłą wodę wcześniej niż zapowiadał. Świdniczanie oburzeni
Następny artykułZwłoki na Westerplatte