Strona główna 112 Ukradł skuter w sąsiednim powiecie i jeździł nim pod wpływem alkoholu

Ukradł skuter w sąsiednim powiecie i jeździł nim pod wpływem alkoholu

0

27-letni mężczyzna odpowie za dwa przestępstwa, których dopuścił się tego samego dnia w dwóch różnych powiatach.

Policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadzili działania zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży motoroweru w Książnicy (pow. dzierżoniowski) oraz odzyskania jednośladu. – Funkcjonariusze w pierwszej kolejności skontaktowali się z pokrzywdzonym, który potwierdził kradzież jednośladu w dniu 8 czerwca i oszacował stratę na kwotę 1800 złotych. Zostało przyjęte protokolarne zawiadomienie o przestępstwie, co otworzyło furtkę kryminalnym do dalszego działania. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży, jednak dla pokrzywdzonego najważniejszym było, aby odzyskać skuter – mówi Marcin Ząbek z dzierżoniowskiej policji.

Dalsze czynności wykazały, że motorower jest całkowicie bezpieczny, gdyż został zabezpieczony przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Jak się okazało 27-letni złodziej w dniu kradzieży udał się do sąsiedniego powiatu świdnickiego, gdzie został zatrzymany przez tamtejszych mundurowych w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości – informuje Ząbek. Sprawca kradzieży miał 2 promile alkoholu w organizmie.

/KPP Dzierżoniów, opr. mn/

Poprzedni artykułDwunasty Memoriał Bogdana Szymańskiego już w niedzielę
Następny artykułSpektakle pod gwiazdami już za miesiąc na świdnickim Rynku. Znamy szczegóły 26. Festiwalu Teatru Otwartego