Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom za tydzień, Świdnica za dwa. Ruszyło odliczanie do rozpoczęcia sezonu na...

Strzegom za tydzień, Świdnica za dwa. Ruszyło odliczanie do rozpoczęcia sezonu na kąpieliskach

0

Dobre wieści dla miłośników wodnego wypoczynku! Trwają przygotowania do rozpoczęcia letniego sezonu na odkrytych basenach w Świdnicy, Strzegomiu i Świebodzicach.

Wygląda na to, że uczniowie na zakończenie roku szkolnego otrzymają wyjątkowy prezent. Planujemy otworzyć basen letni OSiR Świdnica już 21 czerwca! Woda nalana, trwają ostatnie prace porządkowe. Jeżeli pogoda pozwoli, pierwszy weekend wakacji będziecie mogli spędzić już na naszym pięknym basenie! – przekazała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. Na terenie przebudowanego dwa lata temu kąpieliska będzie można korzystać z dwóch basenów rekreacyjnych, basenu sportowego, brodzika dla dzieci, wodnego placu zabaw, zjeżdżalni oraz licznych wodnych atrakcji.

Wcześniej, bo już 15 czerwca planowane jest otwarcie basenu letniego w Strzegomiu. Na miłośników wodnego wypoczynku czekać będą baseny z podgrzewaną wodą, dwie trampoliny, tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m. Dodatkową atrakcją będzie nocne pływanie przy oświetlonym obiekcie.

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu kąpielowego trwają też na basenie letnim w Świebodzicach. Obecnie prowadzone są tam prace obejmujące odświeżanie niecek basenowych oraz porządkowanie terenu rekreacyjnego wokół obiektu. Otwarcie basenu planowane jest na początku wakacji. W skład kompleksu przy ulicy Rekreacyjnej wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m. Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich zainstalowany jest jeżyk wodny, czyli atrakcja wodna w formie kopuły z otworami przez które tryska woda.

/mn/

Poprzedni artykuł11-letnia Julia walczy z ostrą białaczką. Potrzebuje wsparcia
Następny artykułZnamy ostatecznych zwycięzców wiosennych Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych [DUŻO ZDJĘĆ/WYNIKI]