Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Sobota pod znakiem dobrej zabawy. Pikniki rodzinne i festyny w gminie Jaworzyna...

Sobota pod znakiem dobrej zabawy. Pikniki rodzinne i festyny w gminie Jaworzyna Śląska

0

W sobotę, 15 czerwca do wspólnej zabawy dzieci i wszystkich mieszkańców zapraszają Bolesławice, Milikowice, Pasieczna i parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej.

Mieszkańcy Milikowic uczczą Dzień Dziecka piknikiem, który odbędzie się w w parku w Milikowicach. Dzieci będą mogły do woli korzystać z dmuchańców, brać udział w konkursach i zabawach. Na chętnych będzie czekać możliwość przejażdżki bryczką. Nie zabraknie także pysznego jedzenia i przekąsek.

Moc atrakcji pojawi się także w Bolesławicach, gdzie od godz. 14.00 na boisku sportowym odbywać się będzie piknik rodzinny. Wśród atrakcji znajdą się animacje dla dzieci, gry i zabawy, zamki dmuchane, zawody sportowe. Strażacy z OSP w Bolesławicach zaprezentują sprzęt gaśniczy. Na stoiskach gastronomicznych będzie można nabyć potrawy z grilla i słodkie przekąski.

Mnóstwo dobrej zabawy będzie czekać również tych wszystkich, którzy w sobotę odwiedzą świetlicę w Pasiecznej. Nie zabraknie swojskich pyszności i atrakcji dla każdego, a o kreatywną zabawę najmłodszych zadbają animatorzy.

Na piknik parafialny 15 czerwca zaprasza parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Jaworzynie Śląskiej. Tradycyjnie imprezę zapoczątkuje polowa msza święta, a po jej zakończeniu rozpocznie się program artystyczny z udziałem dzieci i młodzieży z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” oraz Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Wystąpi również zespół taneczny „Fart” oraz „Mamy Farta”, a także zespół „Jaworzynianie”. W programie zaplanowano również pokaz zumby, sztuk walki sekcji judo MKS „Karolina” oraz koncert gongów tybetańskich. Na spragnionych kulinarnych wrażeń będzie czekać doskonały catering w postaci swojskiej gastronomii, przygotowanej przez parafianki. Nie zabraknie także loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz zabawy tanecznej. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułWyjątkowy występ młodej organistki w Kościele Pokoju. Recital dyplomowy Natalii Mielnik rozpoczął IX Festiwal Schlaga [FOTO]
Następny artykułBarwne przedstawienia i radosny przemarsz wokół Rynku na 20-lecie „Wesołej Piątki” [FOTO]