Strona główna Artykuł sponsorowany Przedszkolaki wzruszały występami. Święto Rodziny w „Tęczowej Przystani”

Przedszkolaki wzruszały występami. Święto Rodziny w „Tęczowej Przystani” [FOTO]

0

Każdego roku czerwiec jest wyjątkowym czasem dla Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Przystań” w Świdnicy. To właśnie wtedy placówka obchodzi barwne i pełne emocji Święto Rodziny. Wydarzenie jest wspaniałą okazją do wspólnego celebrowania rodzinnych chwil, ale też pochwalenia się talentami najmłodszych.

Coroczne Święto Rodziny „Tęczowej Przystani” odbywa się w Klubie Muzycznym „ŁAŹNIA” w Parku Centralnym. Rodzinne spotkanie staje się okazją do prezentacji programu artystycznego w wykonaniu najmłodszych. – Nasi wychowankowie śpiewali piosenki, tańczyli i recytowali wiersze. Ich radość i zaangażowanie były widoczne na każdym kroku, a ich uśmiechy rozpromieniały całą okolicę. Przy tym mogły zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, wydobyte i wsparte pomocą naszej kadry nauczycielskiej – relacjonuje przedszkole.

Występy maluchów przyniosły wiele wyjątkowych chwil. – Przedstawionym programem artystycznym nasze dzieci również podziękowały swoim rodzicom i opiekunom za wysiłek włożonych w ich wychowanie, okazywaną miłość, wsparcie, pomoc w trudach poznawania świata i w pokonywaniu własnych słabości. Obecni na miejscu, a przede wszystkich ich rodzicie i opiekunowie, nie kryli wzruszenia i łez. Również Nasi nauczyciele i pozostała pomoc dydaktyczna nie mogła powstrzymać dumy z występu podopiecznych i namacalnego dowodu ich pracy przez ostatnie lata. W tych chwilach czuło się, jak ważna jest rodzina, stanowiąca fundament każdego społeczeństwa – podkreśla świdnicka placówka.

Święto Rodziny w „Tęczowe Przystani” to także czas pożegnania absolwentów, kończących zerówkę. – Przed nimi nowe wyzwania w szkole podstawowej. Z pewnością pożegnanie z naszym przedszkolem nie było dla nich łatwe, bo tu zbudowali wspaniałe relacje z koleżankami i kolegami, nauczyli się wielu umiejętności potrzebnych dla wejścia w nowy etap życia. Pomimo wzruszenia nie było widać u nich obaw, zaś rodzice mogli odczuć, że są gotowi wkroczyć w nieco bardziej dorosłe obowiązki – przyznają nauczyciele „Tęczowej Przystani”, którzy z oddaniem i zaangażowaniem przez lata nauki towarzyszyli dzieciom – rozwijali ich talenty, odkrywali świat i nowe umiejętności.

Zakończenie przedszkola przynosi też ekscytujące rozpoczęcie nowego etapu życia dla dziecka. – To czas pełen emocji, radości i dumy, który pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i ich rodziców na wiele lat. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu nauczycieli, przedszkolaki są gotowe na nowe wyzwania, które czekają je w szkole podstawowej – zauważa świdnickie przedszkole. – Warto podkreślić, że każde dziecko, niezależnie od swoich postępów, zasługuje na pochwałę i uznanie za wysiłek włożony w rozwój i naukę. To dzięki takim momentom, pełnym miłości i wsparcia, nasze dzieci mogą wkraczać w świat z pewnością siebie i radością w sercu. Na kolejne Święto Rodziny zapraszamy już za rok! – dodaje.

/Artykuł sponsorowany/
/oprac. red./
/Materiały– Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Przystań”/

Poprzedni artykuł35 lat temu wojska radzieckie zaczęły opuszczać Świdnicę
Następny artykułDadzą popis strażackich umiejętności. Gminne zawody tym razem w Imbramowicach