Strona główna Sport Siatkówka Próżno szukać świdnickich ekip

Próżno szukać świdnickich ekip [FOTO/ WYNIKI]

0

Cykl trzech turniejów siatkówki plażowej organizowanych tradycyjnie przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął się 23 czerwca od rywalizacji w dwóch kategoriach: open kobiet i open mężczyzn. Do rywalizacji stanęły 4 pary żeńskie i 10 męskich.

Mecze w kategorii panów rozgrywane były systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Panie grały w grupie systemem każdy z każdym. Cieszy fakt, że obok stałych bywalców na świdnickiej plażówce zaczęli pojawiać się nowi fascynaci tej dyscypliny sportowej. Szkoda, że zazwyczaj mało jest reprezentantów Świdnicy, szczególnie w kategorii kobiet. Nasze miasto w pierwszym turnieju w tym sezonie reprezentowali panowie w dwóch zespołach i jedna drużyna pań.

Turniej przy rewelacyjnych warunkach pogodowych rozpoczął się o godz. 10.00, a ostatnie mecze kończyły się po 16.00. W kategorii pań o trzech pierwszych miejscach na podium zadecydowało ostatnie, szóste spotkanie, w którym dopiero w tie-breaku para Amelia Waśniewska i Maria Jachowicz pokonała duet Zofia Gromiec i Gabriela Iwaneczko, wygrywając cały turniej. Obie drużyny przyjechały z Wrocławia. Na drugim miejscu uplasowała się świdnicka para Wiktoria Dynowska i Hanna Lipińska, które w trzecim meczu rywalizacji również po zaciętym spotkaniu wygrała w tie-breaku z zespołem Gromiec-Iwaneczko.

Wśród panów mecze od półfinałów były bardzo wyrównane. Mecz finałowy o pierwsze miejsce zwyciężył duet Jakub Zimowicz i Jakub Zaporowski z Wrocławia, który pokonał zespół Marcin Krupa i Tomasz Lis, reprezentujący również miasto Wrocław. Jedna ze świdnickich par – Kamil Gmyr i Adam Pęczyński ostatnie dwa mecze w turnieju kończyła po tie-breakach. Najpierw przegrali w półfinale, a następnie po zaciętym meczu o trzecie miejsce pokonał ich duet z Kudowy Zdroju – Paweł Frydrychowski i Michał Frydrychowski.

Cztery najlepsze drużyny w obu kategoriach otrzymały od organizatora w nagrodę talony na sprzęt sportowy do zrealizowania w firmie Jako oraz pamiątkowe dyplomy. Kolejne turnieje w Świdnicy odbędą się: 28 lipca – turniej mikstów oraz na zakończenie sezonu 4 sierpnia – open mężczyzn.

Końcowa klasyfikacja:

Open-kobiet:
1. Amelia Waśniewska, Maria Jachowicz – Wrocław
2. Wiktoria Dynowska, Hanna Lipińska – Świdnica
3. Zofia Gromiec, Gabriela Iwaneczko – Wrocław
4. Hanna Błauciak, Sandra Wenc – Ząbkowice Śląskie

Open-mężczyzn:
1. Jakub Zimowicz, Jakub Zaporowski – Wrocław
2. Marcin Krupa, Tomasz Lis – Wrocłąw
3. Paweł Frydrychowski, Michał Frydrychowski – Kudowa Zdrój
4. Kamil Gmyr, Adam Pęczyński – Świdnica
5-6. Hubert Korościk, Oskar Hakert – Wałbrzych
5-6. Marcin Mrozowski, Adam Pawłowski – Wałbrzych
7-8. Kamil Kinasz, Dawid Łaszczewski – Ząbkowice Śląskie
7-8. Marek Zieliński, Jan Wicher – Witoszów
9-10. Antoni Laszkiewicz, Hubert Laszkiewicz – Zagórze Śląskie
9-10. Jakub Kukliński, Mateusz Tokarz – Świdnica

/OSiR Świdnica, FOTO: Waldemar Kurek/

Poprzedni artykułGroźna roślina w rozkwicie. Uwaga na barszcz Sosnowskiego! [FOTO]
Następny artykułTo miała być nowa atrakcja na Osiedlu Młodych. Co dalej z planowanym skateparkiem?