Będą nawigować, realizować zadania z topografii i robić zdjęcia. Piloci zabiorą na pokład szybowców dziennikarzy gazet, portali internetowych i rozgłośni radiowych. Pod koniec czerwca zostaną rozegrane pierwsze Szybowcowe zawody na orientację Pilotów i Dziennikarzy, których inicjatorem i organizatorem jest Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach.

29 i 30 czerwca na naszym lądowisku odbędą się pierwsze w historii Szybowcowe Zawody na Orientację Pilotów i Dziennikarzy. W zawodach wezmą udział zarówno doświadczeni piloci, jak i dziennikarze, którzy w tym nietypowym wydarzeniu będą pełnić funkcje nawigatorów. Po skończonej trasie dziennikarze mają za zadanie opisać to, czego doświadczyli – zapowiada Łukasz Jaworski, prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.
Start zawodów zaplanowano 29 czerwca na godzinę 10.00. – Mamy w planach loty szybowcowe, ale jeśli warunki pogodowe nie pozwolą, przerzucimy załogi na samolot Morane – informuje prezes. Duety pilot plus dziennikarz będą startowały jeden po drugim. Będą lecieć po podanej trasie, a zadaniem będzie odnalezienie wyznaczonych punktów, które znajdą się na kartach wydawanych tuż przed lotami. Trasy prowadzą nad Świebodzicami, Wałbrzychem i pobliskimi górami. Zadaniem dziennikarza będzie nie tylko znalezienie wskazanych miejsc, ale także wykonanie fotografii. Przelot potrwa ok. 40 minut.
Swój udział zgłosiło 7 dziennikarzy. Swojego reprezentanta będzie miała również Swidnica24.pl. Organizatorzy zapraszają do kibicowania wszystkich miłośników lotnictwa.
Zawody dofinansowała Gmina Świebodzice.


![Młodzi piłkarze powalczą o cztery puchary [PLAN]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2024/12/Silesian-Winter-Cup-Swidnica-30-grudnia-2024-46-238x178.jpg)
![Żywa Szopka w Bojanicach zostaje na dłużej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Zywa-Szopka-w-Bojanicach-2025-24-238x178.jpg)







![Mistrzowie perkusji ekstremalnej zagrają w Świdnicy. Wielkie odliczanie do Drummers From Hell Festival [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-17_small-100x75.jpg)