Strona główna Sport Inne Martyna podbiła USA, zostając mistrzynią świata!

Martyna podbiła USA, zostając mistrzynią świata!

0

Martyna Janaszek z Żarowa po raz kolejny sięgnęła po złoty medal, zostając mistrzynią świata w wyciskaniu sztangi leżąc podczas zawodów, które odbywały się w dniach 22 maja – 1 czerwca w Austin w Texasie (USA).

Podczas mistrzostw Martyna wystartowała dwukrotnie – 23 i 29 maja, reprezentując Polskę, ale także gminę Żarów. W pierwszym terminie w wyciskaniu klasycznym leżąc zajęła czwarte miejsce w kategorii do lat 23 do 57 kg. Startując 29 maja została już mistrzynią świata w wyciskaniu leżąc w kategorii juniorek do lat 23 do 57 kg. Ustanowiła również swój życiowy rekord – 95 kg.

Możliwość usłyszenia po raz kolejny hymnu Polski, stojąc na podium, jest niewątpliwie jednym z piękniejszych momentów, jakie może wymarzyć sobie każdy sportowiec – mówiła tuż po zawodach Martyna Janaszek.

Zawodniczka na co dzień trenuje w barwach Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Od 2021 roku jest członkinią kadry Polski. To multimedalistka mistrzostw świata, Europy i Polski. W tym roku znów została medalistką na mistrzostwach świata, pokazując, że jest najlepsza w tej dyscyplinie sportowej. To wielki wyczyn, Martyna w tym roku otrzymała także nagrodę finansową od burmistrza Żarowa za swoje sportowe osiągnięcia.