Strona główna 112 Kierował mimo zakazu, jechał autem bez przeglądu i ubezpieczenia, sam był poszukiwany

Kierował mimo zakazu, jechał autem bez przeglądu i ubezpieczenia, sam był poszukiwany

0

Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 38-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego, który został przyłapany na kierowaniu samochodem pomimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna na sumieniu miał jednak znacznie więcej.

9 czerwca funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki VW Golf. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu, gdyż posiada dwa aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydane przez Sąd Rejonowy w Świdnicy oraz w Środzie Śląskiej – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak dodaje, również sam pojazd nie powinien wyjechać na drogę, ponieważ nie posiadał aktualnych badań technicznych – za co policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym – a także nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. O tym fakcie powiadomiony zostanie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Nie był to jednak koniec kłopotów 38-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Okazało się bowiem, że jest poszukiwany celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. W związku z zaistniałą sytuacją, 38-latek został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 30 dni – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułDziewczyny zagrają w piłkę ręczną