Strona główna 0_Slider Biegali po Strzelnicy!

Biegali po Strzelnicy! [WYNIKI/PONAD 200 ZDJĘĆ]

0

Dokładnie 167 uczestników zgromadziła druga edycja Świdnickich Biegów Parkowych Grand Prix 2024. Po zmaganiach na terenie Parku Sikorskiego, przyszedł czas na bieg w Parku Strzelnica. Do walki z czasem, przeciwnikami i własnymi słabościami doszło dziś przed południem.

Wśród pań najszybsza okazała się Sonia Rozumkiewicz ze Świdnicy. Zwyciężczyni trasę liczącą 5 kilometrów pokonała w czasie 19 minut i 29 sekund. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się: Jagoda Durkalec z Jeleniej Góry (19:51) i Anzhela Syniehrybova ze Świdnicy (21:07). W kategorii mężczyzn na pierwszym miejscu rywalizację ukończył Alan Dobrowolski z Boguszowa-Gorc, dobiegając do mety z czasem 17 minut i 5 sekund. Tylko 7 sekund stracił do niego Marcin Wach ze Świdnicy. Trzeci stopień podium obsadził Michał Szklarz z Wierzbnej (17:58).

Przypomnijmy, że w ramach cyklu odbędą się w sumie cztery biegi. Kolejne zaplanowane są na 8 września (Park Młodzieżowy) i 1 grudnia (Park Centralny). Organizatorami wydarzenia są Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Świdnicka Grupa Biegowa.

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski, Mariusz Ordyniec/