Strona główna Kultura Znany pisarz Andrzej Stasiuk spotka się ze świdnickimi czytelnikami

Znany pisarz Andrzej Stasiuk spotka się ze świdnickimi czytelnikami

0

Jeden z najważniejszych polskich pisarzy – ceniony i nagradzany prozaik i eseista – będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem przypadnie na poniedziałek, 10 czerwca. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki.

Andrzej Stasiuk urodził się w Warszawie w 1960r. Od lat mieszka w Beskidzie Niskim. Autor książek – „Mury Hebronu”, „Dukla”, „Opowieści galicyjskie”, „Dziewięć”, „Jadąc do Babadag”, „Taksim”, „Dziennik pisany później”, „Grochów”, „Nie ma ekspresów przy żółtych drogach”, „Wschód”, „Osiołkiem”, „Kroniki beskidzkie i światowe”, „Przewóz” i innych.

Jest laureatem wielu nagród, w tym m.in. Nagrody Literackiej Nike (2005), Nagrody Literackiej Gdynia (2010), Nagrody Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza (2011), Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury (2011), Nagrody Literackiej m. st. Warszawy (2015),  Austriackiej Nagrody Państwowej w dziedzinie literatury europejskiej (2016),  Nagrody im. Nicolasa Bouviera (2018) oraz nagrody Orzeł Stulecia (2021). Jego książki są tłumaczone na niemal wszystkie języki europejskie i nie tylko, bo także np. na koreański.

Spotkanie z pisarzem odbędzie się 10 czerwca o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Rozmowę poprowadzi Barbara Elmanowska. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autora.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism, tel. 74 640 09 37.

/oprac. AN/
/Materiały – MBP w Świdnicy/

Poprzedni artykuł„Czuję się, jak w kabarecie”. Tarcia o skład prezydium i komisji Rady Miejskiej
Następny artykułWełna szklana i mineralna. Co trzeba o nich wiedzieć?