Strona główna Sport Piłka ręczna Wysoka porażka na parkiecie wicelidera ligi

Wysoka porażka na parkiecie wicelidera ligi

0

Przekonującym zwycięstwem SPR-u Purina Kąty Wrocławskie zakończył się mecz 25. kolejki grupy B I ligi piłkarzy ręcznych. Reprezentanci Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej rozpoczęli obiecująco, lecz później byli już bezradni w konfrontacji z rozpędzonymi faworytami tego pojedynku.

Szare Wilki rozpoczęły od prowadzenia 1:0, a w 4. minucie było 3:1 dla gości. Niestety dla nas, emocje w tym spotkaniu skończyły się błyskawicznie. Rywale zanotowali sześć trafień z rzędu, a później wyraźnie zwiększali dystans. W efekcie po 30 minutach gry na tablicy wyników zrobiło się już 21:12 i w zasadzie było po zawodach. Po przerwie na parkiecie trwała już bardziej wyrównana walka, ale to wynikało z rezultatu i przewagi rywali oscylującej w granicy 10 punktów. Ostatecznie bój zakończył się wygraną miejscowych w stosunku 34:25. Naszymi katami w tym spotkaniu byli Dawid Król (10), Patryk Rogaczewski (6) i Jakub Jaszczuk (5), którzy we trójkę zdobyli niemal tyle samo goli, co cały świdnicki zespół.

SPR Purina Kąty Wrocławskie – ŚKPR Świdnica  34:25 (21:12)

ŚKPR: Shupyk, Mirga – Etel (4), Wołodkiewicz (3), Zelek (3), Bieryt (3), Czynszak (3), Galik (2), Piróg (2), Pęczar (2), Szporko (2), Wiszniowski (1), Czerwiński, Kochlewski, Dec, Pierzak.