Strona główna Sport Jeździectwo To będą pierwsze Mistrzostwa Polski Hobby Horse w jeździeckim triatlonie

To będą pierwsze Mistrzostwa Polski Hobby Horse w jeździeckim triatlonie

0

W Polsce właśnie rozpoczyna się nowa era w świecie hobby horsingu. Już w czerwcu w Strzegomiu po raz pierwszy rozegra się rywalizacja o medale mistrzostw Polski w konkurencji WKKW.

Hobby horsing to zyskująca na całym świecie coraz większą popularność nowa dyscyplina sportu z elementami gimnastycznymi, w której zawodnicy naśladują sekwencje ruchów prawdziwych koni, wykorzystując do tego specjalnie wykonane „wierzchowce” zbudowane z głowy konia na drewnianym drążku z wodzami, ogłowiem i innym osprzętem imitującym ten używany przez jeźdźców. Rywalizacja jest inspirowana regulaminami zawodów jeździeckich, a młodzi zawodnicy odtwarzają akcję sportową, która rozgrywa się na profesjonalnych arenach.

Pierwsze Mistrzostwa Polski WKKW w tej dyscyplinie rozegrane zostaną od 22 do 23 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia, na którym odbywają się największe imprezy jeździeckie w Polsce. Zawodnicy wystartują w trzech próbach: ujeżdżeniu, biegu terenowym i skokach przez przeszkody. Na hipodromie pojawi się czworobok, trasa crossu, na której staną specjalnie zaprojektowane dla hobby horse drewniane przeszkody oraz parkur z przeszkodami skokowymi. Nad przebiegiem rywalizacji czuwać będą sędziowie i komisarze, pojawi się również profesjonalny pomiar czasu, a listy startowe i wyniki zostaną opublikowane na stronie: Livejumping.com. W imprezie mogą startować osoby w wieku 8-18 lat, które do 20 czerwca zgłoszą się poprzez panel na stronie Livejumping.com.

Udział w tych wyjątkowych zawodach, to nie tylko emocje na arenie sportowej i dobra zabawa, ale także pomoc przy wsparciu Fundacji DCU, która prowadzi działania na rzecz dzieci i ich edukacji w Polsce i w Afryce. W Polsce Fundacja wspiera placówki edukacyjne oraz Hospicjum dla Dzieci „Formuła Dobra”. W Afryce we współpracy ze Zgromadzeniem Braci Szkół Chrześcijańskich de La Salle wybudowała szkołę dla dzieci Baka i Bantou w Bingongol, w której uczennice i uczniowie nie tylko zdobywają edukację, ale i otrzymują – często jedyny w ciągu dnia – pełnowartościowy posiłek.

Zawody organizuje Ośrodek Jeździecki Stragona.
/LKS Stragona, FOTO: Leszek Wójcik/
Poprzedni artykułZrewanżować się Polonii i w końcu zwyciężyć! [BĘDZIE RELACJA LIVE]
Następny artykułOrganizują kurs strzelecki