Zjednoczeni dla życia, rodziny, ojczyzny – pod takim hasłem środowiska katolickie przeszły w dorocznym Marszu dla Życia i Rodziny.

Podobnie jak w ubiegłych latach po mszy św. w katedrze świdnickiej o godz.14:00 z pl. św. Jana Pawła II wyruszył kolorowy przemarsz. – W tym roku w centrum uwagi jest wspólnota, w związku z hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, ojczyzny”, które zaproponował koordynator wydarzenia Centrum Życia i Rodziny z Warszawy dla tegorocznych marszów odbywających się w całej Polsce – informowali organizatorzy.
– Jak wiele jesteśmy w stanie zdziałać wspólnie, razem, jak wielkim darem jest wspólnota i jak ważna jest nasza jedność oraz wsparcie w sytuacjach trudnych, wymagających odwagi do świadczenia o prawdzie, o tym co ważne i co wartościowe, to główne przesłanie tegorocznego świdnickiego marszu. Jak zawsze idziemy, aby podkreślić wartość życia i jego niezbywalne prawa mając jednocześnie na uwadze troskę o nasze rodziny i ojczyznę – wyjaśnia Paweł Dochniak organizator z ramienia Fundacji Małżeństwo Rodzina.
Finał Marszu dla Życia i Rodziny miał miejsce w Sanktuarium św. Józefa na ulicy Kotlarskiej, gdzie została przeprowadzona prelekcja pt: „Nie oceniamy, pomagamy”, którą wygłosiły przedstawicielki Stowarzyszenia Dwie Kreski. Stowarzyszenie wspiera kobiety, dla których wiadomość o ciąży jest trudna.
/opr. red./
fot. Dariusz Nowaczyński
![Skazańcy zabrali się za sprzątanie. Zebrali kilkadziesiąt worków śmieci i porzucone gabaryty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/osadzeni-sprzatali-gmine-Jaworzyna-2026.03-mix-238x178.jpg)
![Dolnośląscy Liderzy Biznesu w Świdnicy. Blisko 200 przedsiębiorców na spotkaniu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-_DLB-2026-Swidnica-238x178.jpg)
![Palmy i pisanki mistrzyni z Żarowa na wystawie w Muzeum Etnograficznym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Jadwiga-Michalowska-z-Zarowa-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Franciszkanska-1-100x75.jpg)

![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)