Strona główna Wydarzenia Dobromierz Od rękodzieła po regionalne specjały. Jarmark Produktów Lokalnych ponownie zawitał do Dobromierza...

Od rękodzieła po regionalne specjały. Jarmark Produktów Lokalnych ponownie zawitał do Dobromierza [FOTO]

0

Kilkunastu wystawców prezentujących swoje rękodzieło oraz naturalne wyroby spożywcze wzięło udział w niedzielnym Jarmarku Produktów Lokalnych, który zorganizowano przy Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku w Dobromierzu.

Niedzielny jarmark był już drugim w ramach tegorocznego cyklu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Szlakiem Granitu”. – Celem jarmarków jest promocja lokalnych produktów. Jarmarki będą odbywać się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Mamy nadzieję, że cykliczność imprezy też wpłynie na frekwencję wśród wystawców i odwiedzających, jak również, że dzięki temu z czasem każdemu zapisze się w głowie to wydarzenie i będzie pamiętał, że tutaj zdobyć świetne produkty lokalne – mówi Aleksandra Skolak z Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku.

12 maja na stołach wystawców nie zabrakło przetworów z sezonowych warzyw i owoców, ziół, herbat, octów, naturalnych kosmetyków i kwiatów. Amatorzy ręcznie wykonywanych produktów mogli wybierać wśród obrazów, biżuterii, toreb i plecaków. Kolejny jarmark przy ulicy Sportowej 4 w Dobromierzu zaplanowano na 9 czerwca.

/mn/

Poprzedni artykułZwiedzanie z latarką, czyli Noc Muzeów. Gdzie będzie można się wybrać?
Następny artykułKoncertowanie, stoiska edukacyjne i bigos. Świętowali 100-lecie Lasów Państwowych i walczyli o Kryształowy Róg [FOTO/VIDEO]