Strona główna Sport Lekkoatletyka Najmłodsi z najmłodszych lekkoatletów w akcji

Najmłodsi z najmłodszych lekkoatletów w akcji [FOTO/WYNIKI]

0

Dla większości dzieci, które wystartowały w zawodach klas 1-2 świdnickich szkół podstawowych w trójboju lekkoatletycznym, to pierwszy kontakt z rywalizacją międzyszkolną. Wiele z nich po raz pierwszy miało okazję zobaczyć nowoczesny stadion i osprzęt sportowy.

W poniedziałek, 20 maja Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji organizował turniej trójboju lekkoatletycznego, w którym wystartowało 6 reprezentacji świdnickich podstawówek. Drużyny liczące 10 osób (pięć dziewczynek i pięciu chłopców) startowały osobno w każdej kategorii klas pierwszych i klas drugich. Każdy z zawodników/czek musiał pobiec na 60 metrów, skoczyć w dal i rzucić piłeczką palantową. Wyniki najlepszych czterech chłopców i czterech dziewczynek danej klasy osobno w każdej konkurencji po podliczeniu na koniec dawały rezultat zespołu i zajęte miejsce.

 

Zawody odbyły się przy wspaniałej pogodzie i równie dobrej zabawie najmłodszych lekkoatletów. W najmłodszej kategorii najlepiej wypadli zawodnicy SP 6, zajmując pierwsze miejsce w klasie pierwszej, w klasie drugiej złote medale otrzymali z kolei zawodnicy SP 8. Na podium w obu kategoriach oprócz „szóstki” i „ósemki” stanęły też drużyny SP Społeczna. Po dwie najlepsze drużyny w klasach pierwszych i drugich zagwarantowały sobie możliwość startu w fiale strefy wałbrzyskiej, który zaplanowany jest na 11 czerwca również w Świdnicy. Na zakończenie zawodów organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale.

 

Końcowa klasyfikacja drużynowa (z punktacją do współzawodnictwa):

Klasy 1:
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3. SP Społeczna – 7 pkt
4. SP 105 – 6 pkt
5. NSP Bliżej Dziecka – 5 pkt
6. SP 4 – 4

Klasy 2:
1. SP 8 – 10 pkt
2. SP Społeczna – 8 pkt
3. SP 6 – 7 pkt
4. SP 4 – 6 pkt
5. SP 105 – 5 pkt

/OSiR, FOTO: Waldemar Kurek/

Poprzedni artykułUroczyście podsumowali sezon [FOTO/WYNIKI]
Następny artykułŚwidnicki rajdowiec ponownie drugi w cyklu HRSMP 2024