Strona główna Sport Inne Klaudia Borowiec mistrzynią Polski!

Klaudia Borowiec mistrzynią Polski!

0

Nasza utalentowana judoczka Klaudia Borowiec przywiozła medale z kolejnych zawodów. W dniach 18-19 maja w Łodzi odbywały się Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Sumo podczas których Klaudia wywalczyła najwyższe miejsce na podium. Wygrała cały turniej w swojej kategorii wiekowej, zostając mistrzynią Polski w sumo.

To nie jedyny sukces mieszkanki gminy Żarów. Klaudia otrzymała również powołanie na Mistrzostwa Europy Kadetek 2024, które odbędą się w tym roku w Kwidzyniu. Zawody w Łodzi były ostatnim etapem kwalifikacji tej grupy do Mistrzostw Europy, które odbędą się już w czerwcu.

Medale Klaudia zdobyła również podczas Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo, które zostały zorganizowane 11 maja w Kielcach. Nasza zawodniczka zdobyła tam drugie miejsce na podium i srebrny medal.

Swojej pasji Klaudia poświęca każdą wolną chwilę, odnosząc sukcesy na ogólnopolskich, ale też międzynarodowych zawodach. Ciężka i sumienna praca podczas treningów przynosi doskonałe rezultaty. Choć, jak sama przyznaje, dużo zawdzięcza także swojemu trenerowi Bartłomiejowi Zamęckiemu z UKS-u Judo Świdnica.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułAwaria goni awarię. Dla MZEC-u to niespodzianka, gdzie strzeli rura
Następny artykułDobieranie odpowiednich produktów chłonnych na nietrzymanie moczu – jakie czynniki należy wziąć pod uwagę