Strona główna Wydarzenia Żarów Gmina Żarów. Rusza akcja bezpłatnego czipowania psów

Gmina Żarów. Rusza akcja bezpłatnego czipowania psów

0

Jak ważne jest to mikroskopijne urządzenie przekonali się właściciele tych zwierząt, które uciekły podczas spacerów lub przypadkiem wymknęły się z domu. Zapisane elektronicznie dane pozwalają odnaleźć pupila i zaoszczędzić mu stresu, związanego choćby z przebywaniem w schronisku. Fundacja Mam Pomysł, która jest operatorem świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt zaprasza mieszkańców gminy Żarów do skorzystania z akcji bezpłatnego czipowania psów.

Zapisy prowadzone będą od poniedziałku, 13 maja pod nr tel. 790 241 451 do wyczerpania zapasów. W ramach akcji prowadzona będzie bezpłatna usługa czipowania i rejestru zwierząt w międzynarodowej bazie danych Safe-Animal. Akcja trwać będzie do wyczerpania zapasów. Współorganizatorem akcji jest również gmina Żarów, która przekazała wsparcie finansowe na realizację tej akcji.

Czipowanie to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela psa. W chwili znalezienia psa można specjalnym czytnikiem odczytać numer i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie uzyskać informacje o właścicielu i powiadomić go o odnalezieniu czworonoga. Oznakowanie mikroczipem uprawnia właścicieli do wyrobienia zwierzęciu paszportu, dokumentu niezbędnego w podróży poza granice naszego kraju.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułW poszukiwaniu punktów na boisku rezerw pierwszoligowca [RELACJA LIVE]
Następny artykułZwiedzanie z latarką, czyli Noc Muzeów. Gdzie będzie można się wybrać?