Strona główna Wydarzenia Świdnica Dni Świdnicy również na sportowo. Znamy szczegóły pikniku sportowo-rekreacyjnego

Dni Świdnicy również na sportowo. Znamy szczegóły pikniku sportowo-rekreacyjnego

0

Tradycyjnie już trzeci dzień Dni Świdnicy będzie należał do wszystkich tych, którzy cenią sobie ruch, zdrowy styl życia, sport i rekreację. Organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, kluby i stowarzyszenia sportowe festyn sportowo-rekreacyjny odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca na obiektach przy ulicy Śląskiej. Wstęp na festyn jest wolny.

Aktywne świętowanie dni miasta będzie można rozpocząć już o godzinie 10.00, gdy spod Urzędu Miejskiego wyruszy Rajd Rowerowy „Świdnica na Rowery”.  Zapisy prowadzone są poprzez dedykowany formularz rejestracyjny. Po godzinnej przejażdżce uczestnicy rajdu dotrą na obiekty ŚOSiR, gdzie od godziny 12.00 do 15.00 czekać będzie moc atrakcji dla całych rodzin. – Cieszę się, że po raz kolejny spotkamy się na tym sportowym pikniku i gorąco zachęcam do wzięcia w nim udziału. Przyjęta przez nas formuła sprawia, że każdy, bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie – mówi Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR.

Dostępne będzie Miasteczko Sportowe LZS, stanie wielka strefa dmuchańców dla małych i dużych, specjalny plac zabaw z grami wielkoformatowymi i atrakcjami dla dzieci zbuduje Ale Heca!, stoisko z tatuażami natryskowymi dla dzieciaków wystawi FunHouse, a kluby sportowe zatroszczą się o gry, zabawy, turnieje i pokazy. W trakcie wydarzenia dostępne będą też między innymi stoiska testowe rowerów elektrycznych Storm i KTM.

Nie zabraknie podsumowania organizowanego przez ŚOSiR cyklu zawodów Współzawodnictwa Szkolnego oraz koordynowanego przez Biuro Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy treningu Rowerowej Stolicy Polski. Jak co roku będzie też wielka loteria z atrakcyjnymi nagrodami, z której dochód będzie przeznaczony na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych.

/OSiR Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŁóżko młodzieżowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie
Następny artykułZłote Dęby, Maciusie i nagrody dla sportowców w Żarowie