W sobotę park w Rogoźnicy stał się areną sportowych zmagań podczas 36. Biegu Pamięci. Rywalizację poprzedziło uroczyste wniesienie Ognia Pamięci przez sztafetę olimpijską Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy prosto z Muzeum Gross-Rosen.

– W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział 310 biegaczy, którzy oddali hołd ofiarom niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, łącząc w ten sposób wymiar historyczny z edukacyjnym i sportowym. Na uczestników czekały trasy o różnym stopniu trudności, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal – opisuje burmistrz Strzegomia, Krzysztof Kalinowski.
– Bieg Pamięci w Rogoźnicy to nie tylko zawody, ale przede wszystkim lekcja historii i okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny. To wydarzenie po raz kolejny udowodniło, że sport może być nie tylko doskonałą formą aktywności fizycznej, ale również ważnym elementem budowania pamięci historycznej i wzmacniania więzi społecznych – przypomina burmistrz.
/UM Strzegom, opr. mn/
![Strzegomscy strażacy ćwiczyli ratowanie życia na zamarzniętym zbiorniku w Rusku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rusko-cwiczenia-z-ratownictwa-lodowego-2026.02.14-2-238x178.jpeg)
![Uczcili ofiary „marszu śmierci” z niemieckiego KL Gross-Rosen [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/81-rocznica-ewakuacji-KL-Gross-Rosen-2026.02.14-11-238x178.jpg)




![Chuligański „rajd” w Świdnicy [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/auto2-100x75.jpg)


![Pączki królowały na zdjęciach Czytelników. Kto otrzymał słodkie nagrody? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/kadr_-fot.-Paula-Lucyk-100x75.jpg)