Strona główna Sport Inne Znakomite starty okraszone medalami dolnośląskiego czempionatu

Znakomite starty okraszone medalami dolnośląskiego czempionatu [FOTO]

0

Nastąpiło trzęsienie ziemi w dolnośląskim tenisie stołowym po rewelacyjnym starcie zawodników UKS Radunia Tąpadła podczas mistrzostwach Dolnego Śląska żaków (rocznik 2013 i młodsi) rozgrywanych w Sycowie, z którego młodzi zawodnicy przywieźli aż trzy medale! Ekipa z terenu powiatu świdnickiego coraz mocniej naciska zatem na bardziej uznane marki z Dolnego Śląska i nie tylko.

Był to dla nas bardzo wyczerpujący turniej, również z tego powodu, iż była to impreza docelowa, do której wstępne przygotowania rozpoczęliśmy od września ubiegłego roku, natomiast stricte z analizą przeciwników od 19 lutego. Jeśli chodzi o samą rywalizację to standardowo nie mogło obejść się bez nerwówki, gdzie w meczach o wejście do strefy medalowej, przegrywaliśmy w piątych setach obydwa pojedynki gier podwójnych. Szczególnie u dziewczyn sytuacja wyglądała już fatalnie, gdy rywalki prowadziły 10:6 w decydującym secie. Na nasze szczęście para Wiktoria Czernicka / Wiktoria Rogacka wybroniła cztery piłki meczowe, by ostatecznie dołożyć jeszcze dwa punkty podczas gry na przewagi. 6-punktowa szarża zapewniła tak jak w przypadku pary Stanisław Ludkowski / Dawid Drozd brązowy medal. To kolejne trofea rangi mistrzowskiej po premierowej zdobyczy z kategorii młodzików (rocznik 2011 i młodsi). Sezon pomału zmierza ku końcowi. Podczas oficjalnych turniejów wystąpi jeszcze dwójka naszych skrzatek z rocznika 2015 – Hania Paściak oraz Julia Szeląg, natomiast pozostały starty to zawody okazjonalne, które są równie potrzebne do ogrywania się. Już w środę rozpoczniemy 5-dniowe zgrupowanie w Brzegu Dolnym, do którego ponownie udamy się w lipcu, natomiast ostatni obóz będzie miał miejsce w Zielonej Górze.Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie otrzymane na rzecz dzieci w tym sezonie oraz dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu – relacjonuje zadowolony trener UKS-u Radunia Tąpadła, Michał Drozd.

/MDvR, FOTO: użyczone/

Poprzedni artykuł„Riese. Krzyk cierpienia w głuszy”. Koszmar więźniów „Olbrzyma” w nowej książce świdniczanina Andrzeja Dobkiewicza
Następny artykułJakie funkcje mają kamery smart? Nie tylko nagrywają obraz!