Strona główna Sport Piłka ręczna W końcówce rzucili się w szaleńczą pogoń

W końcówce rzucili się w szaleńczą pogoń

0

Bór Oborniki Śląskie wziął rewanż za porażkę we własnej hali i wygrał w Świdnicy z naszym zespołem 34:30 (18:15) w meczu 22. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych. Spotkanie mogło się jednak podobać, a szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica do końca ambitnie walczyli.

Początek był bardzo obiecujący. Świdniczanie dobrze grali w obronie i szybko wypracowali przewagę 2-3 bramek. Niestety, w ostatnich fragmentach pierwszej połowy przydarzył się kosztowny przestój i w ciągu pięciu minut ze stanu 13:10 zrobiło się… 13:16. Do przerwy było 15:18. Po zmianie stron nasz zespół szybko odrobił straty i w 34. minucie doprowadził do remisu 19:19. W kolejnych minutach na bohatera drużyny gości zaczął wyrastać młodziutki bramkarz Kacper Siwik. Bór ponownie odzyskał inicjatywę i błyskawicznie budował przewagę. Na dziesięć minut przed zakończeniem gry świdniczanie tracili już dziewięć bramek (22:31). Mimo fatalnej sytuacji podopieczni Krzysztofa Terebuna nie zwiesili głów i rzucili się w szaloną pogoń. Na odrobienie strat zabrakło czasu, ale wynik został zdecydowanie poprawiony.

Zawiodła nas przede wszystkim skuteczność, ale uważam, że to był niezły mecz w naszym wykonaniu. Zespół zasłużył na uznanie, bo pokazał charakter i do końca się nie poddał – mówił po spotkaniu Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u. Najlepszymi zawodnikami meczu zostali uznani: Aleksander Zelek (ŚKPR) i wspomniany Kacper Siwik (Bór). Za tydzień Szare Wilki czeka trudny wyjazd do Leszna.

ŚKPR Świdnica – Bór Oborniki Śląskie 30:34 (15:18)

Przebieg meczu: 5 min (3:2), 10 min (6:4), 15 min (8:6), 20 min (11:9), 25 min (13:14), 30 min (15:18), 35 min (19:20), 40 min (21:24), 45 min (22:28), 50 min (22:31), 55 min (26:33), 60 min (30:34)

ŚKPR: Shupyk, Mirga – Zelek 6, Pęczar 6, Piróg 5, Szporko 5, Etel 4, Galik 2, Wołodkiewicz 1, Dec 1, Bieryt, Czerwiński, Kochlewski, Czynszak.

Kary: ŚKPR 4 min, Bór 6 min

Karne: ŚKPR 0/0, Bór 3/3

Poprzedni artykułTo było pływackie święto… Fantastyczne, sportowe emocje w Świebodzicach! [DUŻO ZDJĘĆ/WYNIKI]