Strona główna Wydarzenia Żarów Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie skończył 15 lat

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie skończył 15 lat [FOTO]

0

Są wciąż aktywni i ciekawi ​​​​​​​otaczającego ich świata. Mimo, że ich aktywność zawodowa ustała, to postanowili nie poddawać się codzienności i chcą zarówno pogłębiać swoje horyzonty wiedzy i to z różnych dziedzin życia, ale również brać aktywny udział w przedsięwzięciach kulturalno–społecznych. Mowa o słuchaczach Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie, który w ubiegły weekend świętował 15-lecie swojej działalności.

Na świetlicy wiejskiej w Mrowinach, gdzie świętowano rocznicę, zjawili się słuchacze, pierwsi założyciele żarowskiej uczelni i sympatycy żarowskiej uczelni. Życzenia na ręce prezes UTW Krystyny Markiewicz złożyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się burmistrza Leszka Michalaka, zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Koniecznego, byłej burmistrz miasta Żarów Lilli Gruntkowskiej, Zbigniewa Owczarskiego oraz zastępcy dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Anny Suchodolskiej.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu. Rozpiera nas ogromna duma, że w naszej gminie są ludzie, którzy pokazują, że tak zwana jesień życia może być piękna i kolorowa. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie jest wizytówką naszego miasta. Nasi seniorzy studenci rozwijają swoje pasje i zainteresowania, uczestniczą w wielu ciekawych zajęciach, a wszystko w atmosferze przyjaźni, zrozumienia oraz wzajemnego szacunku. Nie brakuje im konsekwencji oraz odwagi w dążeniu do jasno postawionego celu i spełnienia swoich marzeń. Wszyscy możemy się od nich wiele nauczyć. Niech świętowany jubileusz będzie powodem do zadowolenia, niech będzie także bodźcem do dalszego działania, a całej społeczności uniwersyteckiej życzymy zdrowia i radości z nieustannego kształcenia – gratulowali studentom burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępca Przemysławem Sikorą.

Podczas uroczystości prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Krystyna Markiewicz wręczyła również statuetki oraz podziękowania za wieloletnią współpracę, zaangażowanie i pomoc. Statuetki otrzymali: Leszek Michalak, Przemysław Sikora, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Lilla Gruntkowska oraz Zbigniew Owczarski.

W szeregach żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest 180 studentów. Jak sami twierdzą, przejście na emeryturę wcale nie oznacza nudy. – Nasi seniorzy przeżywają tutaj swoją drugą młodość, spotykają się podczas różnych uroczystości, organizują cykliczne imprezy i nabywają nowe doświadczenia. Studenci zawsze również mogą liczyć na wsparcie naszej gminy i Gminnego Centrum Kultury i Sportu – podkreślają żarowscy samorządowcy.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułWyszukiwarka urzędów przydatna w wielu sytuacjach
Następny artykułNajmodniejsza odzież damska – Lilo Ricco