Strona główna 112 Prawie 60 osób chce zostać strażakami ochotnikami. Ruszyło szkolenie

Prawie 60 osób chce zostać strażakami ochotnikami. Ruszyło szkolenie

0

2 kwietnia 2024 r. w Świdnicy ruszyło kluczowe szkolenie podstawowe dla przyszłych strażaków ratowników z OSP! Potrwa aż do 12 lipca oraz ma wyposażyć naszych słuchaczy w niezbędną wiedzę i umiejętności do ratowania życia i mienia – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.


59 uczestników z 25 jednostek OSP z terenu powiatu świdnickiego podjęło wyzwanie, by stać się strażakami ratownikami OSP. Program szkolenia, przygotowany przez ekspertów z Komendy Głównej PSP, obejmuje 133 godziny nauki – od teorii po praktyczne ćwiczenia.

Uczestnicy będą mieli okazję zgłębiać tajniki bezpieczeństwa, działań ratowniczo-gaśniczych, obsługi sprzętu i udzielania pierwszej pomocy, wszystko to w dynamicznych i realistycznych scenariuszach. Na zakończenie czeka ich egzamin, a potem zaświadczenia potwierdzające nowe, cenne umiejętności.

Gratulujemy naszym słuchaczom z OSP za ich chęć i zaangażowanie oraz poświęcenie! Ich ciężka praca i determinacja to klucz do bezpieczeństwa nas wszystkich – podkreślają zawodowi strażacy.

/Informacja KP PSP w Świdnicy/
Fot. KP PSP

Poprzedni artykułTajemnice domowej infrastruktury: zaprojektuj tunel dla swojego kota
Następny artykułKierowca cysterny – jak wygląda jego praca?