Strona główna 112 Pomógł wyeliminować pijanego z ruchu

Pomógł wyeliminować pijanego z ruchu

0

Nie zlekceważył niepewnego toru jazdy samochodu, który obserwował ze swojego auta i kiedy stało się to możliwe, zatrzymał pojazd i jego kierowcę. Przeczucie nie myliło mieszkańca Strzegomia. Zatrzymany miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu nie tylko kara więzienia i wysoka grzywna. Straci również samochód.

– Do zdarzenia doszło w piątek 12 kwietnia około godziny 14.00. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy samochodu. Policjanci udali się na ul. Lotniczą w Świebodzicach gdzie zatrzymali wskazanego mężczyznę. Był to 51-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny – relacjonuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz jego prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony i przekazany na przechowanie na parking strzeżony. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany, usłyszał zarzuty karne. Zebrane w tej sprawie materiały zostały przekazane do świdnickiej prokuratury. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. 51-latek musi się liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz utratą prawa jazdy i samochodu – dodaje rzeczniczka świdnickiej policji.

Od 14 marca tego roku obowiązują nowe, zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułOtwarcie wystawy „1939-1945. Lata, które zmieniły świat” w Krzyżowej
Następny artykułNapisał list pożegnalny, zażył amfetaminę i doprowadził do zderzenia. Sam zginął, inni odnieśli rany