Strona główna 112 Niewybuch na placu budowy

Niewybuch na placu budowy

0

Kolejna niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej na terenie powiatu świdnickiego. Podczas prac budowlanych prowadzonych w Tworzyjanowie został wykopany pocisk artyleryjski.

Wczoraj w godzinach porannych podczas prac ziemnych przy budowie fundamentu domu jednorodzinnego na terenie gminy Marcinowice w miejscowości Tworzyjanów ujawniony został niewybuch. O ujawnionym przedmiocie natychmiast został powiadomiony dyżurny świdnickiej komendy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia skorodowanego pocisku artyleryjskiego, pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który przejął niebezpieczne znalezisko – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem – przypomina Ząbek. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJakie funkcje mają kamery smart? Nie tylko nagrywają obraz!
Następny artykułŚwiebodziczanin miał kilkaset porcji narkotyków. Grozi mu kara więzienia