Strona główna Sport Piłka ręczna Nasze drużyny z przepustkami do dolnośląskich finałów

Nasze drużyny z przepustkami do dolnośląskich finałów

0

Reprezentacje współpracujących ze Świdnickim Klubem Piłki Ręcznej placówek – Szkołą Podstawową nr 105 w Świdnicy i Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy wywalczyły awans do wojewódzkich finałów szkolnych rozgrywek w piłce ręcznej. Trzon obu drużyn stanowili zawodnicy Szarych Wilków.

W poniedziałek, 15 kwietnia reprezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy zwyciężyła w finale strefy wałbrzyskiej. Świdniczanie pod wodzą trenera Krzysztofa Terebuna pokonali w hali sportowej na Zawiszowie w Świdnicy 27:7 KS Kłodzko oraz 27:12 II LO Świdnica. Najlepszym zawodnikiem drużyny został uznany Kuba Marek.

Skład ZSBE: Szwaczek, Anioł, Firlej – Stadnik, Bieryt, Ruszaj, Marek, Choiński, Kocjan, Laska, Lurka, Zisiadis.

Dwa dni później śladem starszych kolegów poszła drużyna z klas VII-VIII Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Grając we własnej hali młodzi szczypiorniści wygrali komplet trzech meczów: 17:13 z Dzierżoniowem, 16:11 z Jaszkową Dolną i 24:10 Ziębicami. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika drużyny powędrowało do Adriana Szychowskiego.

Skład SP 105: Wasilewicz – Bronikowski, Szychowski, Sawicki, Warachim, Zwoliński, Krajewski.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułWystawa Stefa Romeckiego w Świdnicy
Następny artykułDrugi spacer fotograficzny w Świdnicy