Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Najmłodsi mieszkańcy Pszenna zyskali nowy plac zabaw

Najmłodsi mieszkańcy Pszenna zyskali nowy plac zabaw [FOTO]

0

Z udziałem licznie przybyłych dzieci oficjalnie otwarto nowy plac zabaw przy ulicy Akacjowej w Pszennie.

Do dyspozycji najmłodszych jest huśtawka wahadłowa łączona, zestaw do zabaw z piaskiem dla najmłodszych, zjazd linowy o długości 24 m, karuzela słupowa z 4 siedziskami oraz wyjątkowy zestaw wielofunkcyjny z dwoma zjeżdżalniami rurowymi, którego maksymalna wysokość wynosi 7,8 m – wylicza Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Nowy plac zabaw w Pszenno to kolejna inwestycja w gminie Świdnica dedykowana najmłodszym jej mieszkańcom. Dziękuję radnym z Pszenna, panu Romanowi Jadachowi, panu Kazimierzowi Korcie za zaangażowanie przy realizacji tego projektu, ponieważ jest bardzo ważne, aby współpracować przy projektach istotnych dla mieszkańców. Słowa podziękowania kieruje również do pana Andrzeja Węgrzyna, który zgodził się odsprzedać gminie ten teren, na którym mogliśmy zrealizować naszą inwestycję – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek podczas uroczystego otwarcia obiektu.

Przecięcia wstęgi dokonała wójt gminy Teresa Mazurek, w asyście zastępcy Bartłomieja Strózika, radnych Rady Gminy, prezesa RSP, a przede wszystkim dzieci, które od razu po przecięciu wstęgi ruszyły na jego teren, aby przetestować wyposażenie.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułAbsolutny dreszczowiec dla gospodarzy
Następny artykułWypadek w strzegomskim kamieniołomie. Nastolatka spadła z półki skalnej