Strona główna Wydarzenia Strzegom Mieszkańcy gminy Strzegom jeszcze raz będą głosować

Mieszkańcy gminy Strzegom jeszcze raz będą głosować

0

Nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia wyborów na burmistrza Strzegomia. 21 kwietnia osoby uprawnione będą głosować w drugiej turze.

Dotychczas rządzący miastem i gminą Zbigniew Suchyta otrzymał 4 495 głosów (42,92%) i to nie wystarczyło na wygraną podczas głosowania 7 kwietnia i konieczna jest druga tura, w której zmierzy się z Krzysztofem Kalinowskim (2 833 głosy, tj. 27,68%). Obaj kandydaci startowali z własnych komitetów. O urząd burmistrza Strzegomia ubiegały się 4 osoby.

Mandat do Rady Miejskiej Strzegomia uzyskali: Leszek Niepsuj, Tomasz Czyczerski, Krzysztof Kalinowski, Zbigniew Suchyta, Robert Chyłek, Krzysztof Kaszub, Marian Góra, Wiesław Witkowski, Anna Mikulec, Paweł Rudnicki, Dorota Kwaśnicka, Tomasz Marczak, Cezary Włodarczyk, Zbigniew Kołodziej, Michał Czapla, Tomasz Dziurla, Ryszard Żmijewski, Stanisława Górska, Paweł Gołąb, Piotr Szmidt, Krystyna Lewicka.

Najwięcej mandatów uzyskały komitety Zbigniewa Suchyty i Tomasza Marczaka – po 6, po trzy: KWW Krzysztofa Kalinowskiego, KWW Wiesława Witkowskiego i KW Prawo i Sprawiedliwość. Komitet Lecha Markiewicza nie uzyskał ani jednego miejsca w radzie.

Frekwencja wyborcza wyniosła 53,68%.

/red./

Poprzedni artykułDzięcielski i Moskal-Słaniewska zmierzą się w II turze. Koalicja Obywatelska zwycięża w wyborach do Rady Miejskiej
Następny artykułDobromierz postawił na dotychczasowego wójta