Strona główna Wydarzenia Strzegom Krzysztof Kalinowski pokonał Zbigniewa Suchytę. Zmiana w Strzegomiu

Krzysztof Kalinowski pokonał Zbigniewa Suchytę. Zmiana w Strzegomiu

0

Jest już pewne, kto przez najbliższe pięć lat będzie rządził w Strzegomiu. Władzę przejmuje Krzysztof Kalinowski, który wygrał z urzędującym od dwóch kadencji Zbigniewem Suchytą.

Fot. FB Krzysztofa Kalinowskiego

Dotychczas rządzący miastem i gminą Zbigniew Suchyta otrzymał 4 495 głosów (42,92%) i to nie wystarczyło na wygraną podczas głosowania 7 kwietnia i konieczna była druga tura, w której zmierzył się z Krzysztofem Kalinowskim (2 833 głosy, tj. 27,68%). Obaj kandydaci startowali z własnych komitetów.

Jak podaje PKW, Krzysztofa Kalinowskiego poparło 5231 wyborców (57,09%), Zbigniewa Suchytę 3931 (42,91%).

Mandat do Rady Miejskiej Strzegomia 7 kwietnia uzyskali: Leszek Niepsuj, Tomasz Czyczerski, Krzysztof Kalinowski, Zbigniew Suchyta, Robert Chyłek, Krzysztof Kaszub, Marian Góra, Wiesław Witkowski, Anna Mikulec, Paweł Rudnicki, Dorota Kwaśnicka, Tomasz Marczak, Cezary Włodarczyk, Zbigniew Kołodziej, Michał Czapla, Tomasz Dziurla, Ryszard Żmijewski, Stanisława Górska, Paweł Gołąb, Piotr Szmidt, Krystyna Lewicka.

Najwięcej mandatów uzyskały komitety Zbigniewa Suchyty i Tomasza Marczaka – po 6, po trzy: KWW Krzysztofa Kalinowskiego, KWW Wiesława Witkowskiego i KW Prawo i Sprawiedliwość.

Frekwencja w II turze wyniosła 53,48%.

/red./

Poprzedni artykułPaweł Ozga oficjalnie burmistrzem Świebodzic
Następny artykułBartłomiej Strózik nowym wójtem gminy Świdnica