Strona główna Kultura Czarny metal nad Świdnicą

Czarny metal nad Świdnicą

0

Sznur, Wisielec i Zadushka zaprezentują się na ostatnim tej wiosny koncercie w Klubie Bolko Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie jest obowiązkowe dla fanów black metalu. Zespoły zagrają już w sobotę, 20 kwietnia. 

Sznur, fot. facebook Świdnicki Przegląd Muzyczny

Świdnicki Przegląd Muzyczny prezentuje w tym roku artystów lokalnych i zaproszonych przez nich gości. Gospodarzem kolejnego koncertu będzie Wisielec. To niezależny zespół grający na pograniczu black i death metalu założony w 2017 roku w Świebodzicach. Na swoim koncie mają demo (2020), EPkę “Prolog” (2021) a na ten rok zapowiadają debiutancki album.

Dzięki ich staraniom, headlinerem wieczoru został wałbrzyski Sznur. Kapela założona w 2018 roku, “wkręca się wszędzie po znajomości i psuje Blek metal”. Ich najnowszy album “Ludzina” (2023) został wysoko oceniony przez Jarka Szubrychta w Gazecie Wyborczej a już w czerwcu grupa wystąpi na Mystic Festivalu.

W roli supportu pojawi się Zadushka. Muzycy grają “necrodoom”, który mieści w sobie zarówno doom, black metal, punk, grind, pieśń religijną a wszystko podane w stylowym, gotyckim anturażu. W zeszłym roku wydali album „Wielkhi Tydzień”.

Przybliżona rozpiska godzinowa wieczoru (może ulec zmianie):

18:30 bramka
19:00 Zadushka
20:00 Wisielec
21:00 Sznur

Koncert odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia w Klubie Bolko w Świdnicy. Bilety na bramce w dniu wydarzenia będą kosztować 50 zł a do końca piątku można je kupić w przedsprzedaży w cenie 40 zł m.in. na stronie ŚOK: www.sok.com.pl

/Komunikat – organizatora/

Poprzedni artykułDzięcielski kontra Moskal-Słaniewska. Oglądaj debatę kandydatów na prezydenta Świdnicy [VIDEO/FOTO]
Następny artykułNawożenie borówki – porady, techniki i najnowsze trendy