Strona główna 112 Cudze „blachy” i zakaz prowadzenia pojazdów. 29-latkowi grozi surowa kara

Cudze „blachy” i zakaz prowadzenia pojazdów. 29-latkowi grozi surowa kara

0

Za zlekceważenie sądowego zakazu kierowania, używanie skradzionej tablicy rejestracyjnej, a także poruszanie się niezarejestrowanym, nieubezpieczonym oraz nieposiadającym badań technicznych motorowerem odpowie 29-latek zatrzymany przez policjantów ze świdnickiej drogówki.

W środę popołudniu policjanci ze świdnickiego wydziału ruchu drogowego patrolowali ulice miasta i gminy Jaworzyna Śląska. Tuż przed godziną 18.00 w miejscowości Piotrowice Świdnickie zauważyli kierującego motorowerem Aprilia, którego zatrzymali w związku z podejrzeniem kierowania w stanie nietrzeźwości. Po jego zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych wykazały jednak, że kierowca ani pojazd nie powinni wyjechać na drogę. 29-latka obowiązuje bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd którym się poruszał nie był zarejestrowany, nie posiadał aktualnych badań technicznych i nie posiadał aktualnej polisy OC. Jakby złych wiadomości było mało, to umieszczone na motorowerze tablice rejestracyjne pochodziły od zupełnie innego pojazdu – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Motorower został odholowany na policyjny parking, a 29-latek odpowie teraz za swoje niezgodne z przepisami zachowanie przed sądem tj. za jazdę pomimo aktywnego zakazu oraz za używanie tablicy rejestracyjnej przypisanej do innego pojazdu. Nie uniknie także kary za jazdę pojazdem niezarejestrowanym, bez badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności – wskazuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułUtalentowani świdniczanie debiutowali na scenie. Barwną rewię roztańczył Krąg i SponTan [FOTO/VIDEO]
Następny artykułNadleśnictwo Świdnicy bezpłatnie rozdaje sadzonki drzew. Ruszyła akcja #sadziMY [FOTO]