Strona główna Sport Piłka nożna Znakomity start wiosennych zmagań

Znakomity start wiosennych zmagań [FOTO/VIDEO]

0

Świetnie w drugą część sezonu 2023/2024 na boiskach I ligi wojewódzkiej juniorów starszych weszli piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Patryka Paszkowskiego w meczu sąsiadów z ligowej tabeli rozprawili się na wyjeździe z bardzo groźnym Parasolem Wrocław, efektownie odwracają losy rywalizacji.

Świdniczanie mający w pamięci porażkę na inaugurację sezonu (0:5) byli głodni rewanżu i dopięli swego, inkasując pełną pulę punktów. Do przerwy było bez goli, ale piłkarze zrekompensowali to wszystko w drugich 45 minutach. Rozpoczęło się źle dla gości. W 56. zaliczyliśmy trafienie samobójcze, a chwilę później po golu Kamila Majewskiego zrobiło się 2:0. W 64. minucie złapaliśmy kontakt po trafieniu Jakuba Króla, a następnie do wyrównania doprowadził Eryk Korab. Obie drużyny walczyły, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale ta sztuka udała się nam. Najpierw trafienie samobójcze przeciwnika i gola na 3:2 dla nas, a do tego tuż przed końcem pojedynku rezultat na 4:2 dla IgnerHome Polonii-Stali Świdnica ustalił Hubert Lipiński.

Podopieczni trenera Patryka Paszkowskiego świetnie zainaugurowali zatem rundę wiosenną. Odskoczyliśmy od Parasola Wrocław i cały czas plasujemy się na bardzo wysokim, piątym miejscu w tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów starszych – najważniejszych rozgrywek w tej kategorii wiekowej na terenie Dolnego Śląska. Warto dodać, że w wyjściowej jedenastce na mecz z Parasolem znalazło się trzech juniorów młodszych z rocznika 2007, a w drugiej połowie na boisku pojawiła się dwójka graczy z dolnego rocznika juniora młodszego 2008 – Paweł Łabędź i Szymon Pieńkowski. W kolejnym meczu podejmiemy na własnym terenie Akademię Piłkarską Brzeg Dolny (niedziela, 17 marca, godz. 10.00, stadion OSiR Świdnica).

Parasol Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:4 (0:0)

Skład: Widła, Dawid (88′ Naskręt), Paliński, Nowak, Król (65′ Łabędź), Zaczyński (73′ Duda), Ptak (46′ Wysoczański), Korab, Szklarczyk (55′ Pieńkowski), Malawski, Lipiński.

Poprzedni artykułZagrają w barażach o II ligę!
Następny artykułDebata kandydatów na prezydenta Świdnicy. Czekamy na pytania świdniczan