Strona główna Sport Piłka ręczna Uroczysta gala mistrzyń Polski!

Uroczysta gala mistrzyń Polski! [FOTO]

0

Młode piłkarki ręczne Victorii Świebodzice, a na co dzień uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach wywalczyły w ostatnim czasie tytuł mistrzyń Polski w kategorii juniorek. W poniedziałek, 4 marca odbyła się z tej okazji w świebodzickiej placówce uroczysta, sportowa gala.

W uroczystej gali wziął udział starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, rodzice szczypiornistek, nauczyciele i uczniowie. Najlepszą drużynę w Polsce tworzą: Elżbieta Chlebowska, Gabriela Leśniańska, Natalia Nowak, Justyna Adamczewska, Natalia Łasińska, Wiktoria Nadrowska, Marika Szulc, Julia Wlazło, Zuzanna Dydek, Lena Kalafut, Hanna Paczyńska, Kinga Tkacz, Natalia Wąs, Valeriia Beliak, Patrycja Barna, Martyna Szczepanik, Dominika Daszkiewicz-Kwadrans – trenerka drużyny, Martyna Wołoch – trenerka juniorek młodszych i Agata Kalafut – prezes klubu MKS Victoria Świebodzice.

Więcej o samym sukcesie: https://swidnica24.pl/2024/02/niesamowity-sukces-nasze-dziewczyny-siegaja-po-mistrzostwo-polski/

Na uroczystości zabrakło Martyny Szczepanik i Patrycji Barnej – zawodniczki biorą udział w zgrupowaniu kadry Polski. Drużyna, Panie trenerki i Pani Prezes, waleczne i bezkompromisowe podczas zmagań sportowych, nie kryły wzruszenia przy owacjach na stojąco społeczności zgromadzonej w sali gimnastycznej naszej szkoły. Z przyjemnością obejrzeliśmy prezentację „Droga do sukcesu”, przygotowaną przez Maję Romanówz klasy 2a. Pani Dominka Daszkiewicz – Kwadrans, pani prezes Agata Kalafut i Natalia Nowak w imieniu zawodniczek w pięknych słowach podziękowały nauczycielom za wyrozumiałość i pomoc dla naszych uczennic – przekazuje Urszula Zyska, nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach.

Spektakularny sukces drużyny podkreślił starosta świdnicki Piotr Fedorowicz. Zwracając się do zawodniczek i sztabu drużyny podkreślił, ile pracy, wyrzeczeń i konsekwencji wymaga sport, ale determinacja prowadzi do sukcesu. Starosta wręczył zawodniczkom upominki i nagrody finansowe za zdobycie mistrzostwa Polski. Dyrektor szkoły Dorota Ciołek pogratulowała „Victoriankom” ich sukcesów i wręczyła zawodniczkom upominki w imieniu społeczności szkolnej. Warto dodać, że kolejna drużyna Victorii – juniorki młodsze już wywalczyła tytuł mistrzyń Dolnego Śląska i rozpoczyna walkę w Mistrzostwach Polski, a to również uczennice LO w Świebodzicach.

/oprac. MDvR, FOTO: użyczone/

Poprzedni artykuł„Czwórka” czterokrotnie na podium
Następny artykułWięcej Azji i Kolumbii: oto jak się zmienił rynek wynajmu do pracy obcokrajowców