Strona główna Sport Piłka ręczna Trzeba powalczyć. ŚKPR przed wyjazdowym bojem z Liderem

Trzeba powalczyć. ŚKPR przed wyjazdowym bojem z Liderem

0

Po krótkiej przerwie wataha wraca do walki o ligowe punkty. W sobotę, 23 marca o godzinie 18.00 w Zalasewie zespół Krzysztofa Terebuna czeka wyjazdowy pojedynek z UKS Lider Swarzędz Piłka Ręczna. Walczący o utrzymanie w I lidze rywale są niewygodnym przeciwnikiem, o czym przekonaliśmy się w pierwszej rundzie w Świdnicy. Po meczu walki Świdnicki Klub Piłki Ręcznej wygrał 33:31 (16:16).

Lider zajmuje w tabeli dwunaste miejsce, mając na koncie 15 punktów, ŚKPR jest siódmy z dorobkiem 25 „oczek”. Ostatnie tygodnie są dość udane dla naszych rywali, którzy szczególnie groźni są we własnej hali. Przed tygodniem urwali punkt wyżej notowanemu ZEW-owi Świebodzin, a wcześniej mocno postawili się Borowi Oborniki Śląskie (24:27), czy Grunwaldowi Poznań (24:30).

Zdecydowanym liderem Lidera jest 24-letni Filip Stachowiak. Mający na koncie 192 bramki (średnia 10,1/mecz) rozgrywający jest najlepszym strzelcem ligi. Baczniejszą uwagę trzeba będzie też zwrócić na Mateusza Napierałę (101/18) oraz Damiana Potockiego (51/16).

W ekipie Szarych Wilków rozkład rzucających zawodników jest bardziej równomierny. W pierwszej trójce są aktualnie: Dawid Pęczar (110/17), Aleksander Zelek (79/18) i Piotr Piróg (69/18).

W historii świdnickiej piłki ręcznej będzie to dopiero czwarty pojedynek z zespołem ze Swarzędza. Wszystkie trzy dotychczasowe zakończyły się zwycięstwami naszej drużyny. Trzymajmy kciuki za podtrzymanie tej passy.

Ostatnie domowe mecze Lidera pokazywano na klubowej stronie na FB. Jeśli jednak relacji tym razem nie będzie, to przeprowadzimy relację tekstową na naszej stronie na facebooku. Aktualny wynik meczu będzie podawany co kilka minut – przekazują przedstawiciele ŚKPR-u Świdnica.