Strona główna Sport Inne Staszek Romanik z dwoma medalami mistrzostw Polski!

Staszek Romanik z dwoma medalami mistrzostw Polski!

0

W ostatnią sobotę, 17 marca w Siedlcach odbyły się dwie imprezy mistrzowskie w sumo. Mowa o Mistrzostwach Polski Juniorów U21 oraz Mistrzostwach Polski Młodzieży U23.

Miasto Świdnica i klub UKS Judo Świdnica reprezentowali bracia bliźniacy – Antoni i Stanisław Romanikowie. Doskonały start zaliczył Stanisław, który rywalizując dolnym rocznikiem juniora (najmłodszy rocznik w tej kategorii wiekowej), wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski U21 w kategorii wagowej do 65kg (ilość zawodników 17).

W kategorii młodzieży w Mistrzostwach Polski U23, Staszek zaskoczył wszystkich i wywalczył srebrny krążek krajowego czempionatu w kategorii do 70kg (ilość zawodników: 17). Antoni Romanik w kategorii juniorów zdobył siódme miejsce w kategorii do 65kg.

/MDvR, FOTO: UKS Judo Świdnica/

Poprzedni artykułGdzie najczęściej dochodziło do wypadków i kolizji? Świdnicka policja przedstawiła dane za ubiegły rok
Następny artykułKomplet wygranych i imponujący bilans goli 44:0