Strona główna Sport Piłka ręczna Słaby mecz i porażka z niżej notowanym rywalem

Słaby mecz i porażka z niżej notowanym rywalem

0

Jedenasta już porażka w tym sezonie powędrowała na konto szczypiornistów Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej rywalizujących o punkty w rozgrywkach grupy B I ligi. Górą był niżej notowany Lider Swarzędz, który na swoim koncie zapisał aż 35 trafień. Obecnie Szare Wilki z dorobkiem 25 punktów (bilans 8-11) plasują się na 9. pozycji w tabeli w stawce 14 zespołów.

Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie nieznacznie przeważali gospodarze, ale świdniczanie kontrolowali grę, bo w trudnym momencie pokazali charakter odrabiając cztery bramki straty i doprowadzając do stanu 12:12. Wynik 18:17 na korzyść miejscowych do przerwy zwiastował duże emocje po zmianie stron i tych rzeczywiście nie brakowało. Przez kwadrans trwała walka gol za gol. Po dwóch bramkach z rzędu Wiktora Kochlewskiego ŚKPR wyszedł na prowadzenie 25:24 w 47. minucie i wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Niestety, kilka kolejnych akcji należało do rywali, którzy odskoczyli na 29:26, a następnie 32:27. Mimo wszystko w końcówce była jeszcze szansa na odrobienie strat. Na przeszkodzie stanęła jednak niedokładność oraz bramkarz rywali i ostatecznie Lider dowiózł przewagę trzech bramek 35:32 do końcowej syreny – czytamy w podsumowaniu Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów w ataku, ale uważam, że przegraliśmy spotkanie przez słabszą grę w obronie – pokazuje to choćby liczba rzutów karnych dla przeciwników. Szkoda straconych tutaj punktów – mówił po meczu Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u Świdnica.

Nie ma co rozdzierać szat. O porażce trzeba szybko zapomnieć i przygotować się do prestiżowego derbowego starcia z Żagwią Dzierżoniów, które odbędzie się już w czwartek, 28 marca o godzinie 19.30 w Hali Zawiszów. Będzie to okazja do rewanżu za porażkę 26:28 w Dzierżoniowie w pierwszym spotkaniu w tym sezonie.

Lider Swarzędz – ŚKPR Świdnica 35:32 (18:17)

ŚKPR: Shupyk, Mirga, Wiszniowski – Piróg 9, Etel 4, Pęczar 4, Czynszak 3, Zelek 3, Kochlewski 3, Wołodkiewicz 2, Szporko 2, Pedryc 1, Galik 1, Dec, Czerwiński

Przebieg meczu: 5 min (1-1), 10 min (4-4), 15 min (8-7), 20 min (12-10), 25 min (14-13), 30 min (18-17), 35 min (20-19), 40 min (22-21), 45 min (24-25), 50 min (29-26), 55 min (32-28), 60 min (35-32).

Kary: Lider 14 min, ŚKPR 8 min

Karne: Lider 9/8, ŚKPR 4/3

/oprac. MDvR/

Poprzedni artykułZaważył gol Pieńkowskiego. Triumfujemy w stolicy Karkonoszy [FOTO, VIDEO]