Strona główna Wydarzenia Dobromierz Powraca Dolnośląski Budżet Obywatelski. Harmonogram

Powraca Dolnośląski Budżet Obywatelski. Harmonogram

0

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozpoczyna VI edycję Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego – Aktywny Dolny Śląsk 2024. Po raz szósty mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu.

 Podobnie jak w poprzednich edycjach Dolny Śląsk został podzielony na 5 subregionów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski oraz miasto Wrocław. Pula środków przeznaczona w tym roku na Dolnośląski Budżet Obywatelski wynosi 3 mln złotych. Na każdy z pięciu obszarów tematycznych przeznaczonych zostało po 600 tysięcy złotych, a każdy projekt będzie mógł otrzymać maksymalnie 60 tysięcy złotych dofinansowania.

– Wojewódzki Budżet Obywatelski różni się od podobnych programów realizowanych w gminach. Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą zgłaszać swoje pomysły za pośrednictwem organizacji pozarządowych. Na tak zgłoszone projekty głosować będą w następnym etapie Dolnoślązacy.   Realizację Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczynamy od organizacji spotkań informacyjnych, na które już dziś serdecznie zapraszam – mówi wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

W tym roku w ramach programu będzie można zgłaszać projekty z pięciu obszarów tematycznych: sport, turystyka, kultura, działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Zgłaszanym projektem może być każda inicjatywa obywatelska o zasięgu ponadpowiatowym, która przyczynia się do rozwoju i popularyzacji dolnośląskiej kultury, sportu, turystyki, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

W związku z rozpoczęciem tegorocznej edycji Urząd Marszałkowski zaprasza mieszkańców Dolnego Śląska na cztery spotkania informacyjne dotyczące Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego – Aktywny Dolny Śląsk 2024. Spotkania odbędą się:

 • 11 marca w Jeleniej Górze, w Filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, ul. 1 Maja 43, w godzinach 10.30 – 12.00,
 • 13 marca w Legnicy, w Zamku Piastowskim, pl. Zamkowy 1, w godzinach 10:30 – 12:00,
 • 14 marca w Wałbrzychu, w Filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, ul. Rynek 6, w godzinach 10.30 – 12.00,
 • 18 marca we Wrocławiu, w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, ul. Trzebnicka 42-44, w godzinach 11:30 – 13:00.

  Urząd Marszałkowski zachęca Dolnoślązaków do zgłaszania swojej obecności w spotkaniach (z zaznaczeniem miejsca spotkania) na adres: [email protected]. Decyduje kolejność zgłoszeń.

DOLNOŚLĄSKI BUDŻET OBYWATELSKI- HARMONOGRAM DZIAŁAŃ 2024 r.

 • 02. – 22.03.2024 r. – prowadzenie działań informacyjnych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego;
 • 03. –  10.04.2024 r. do godz. 12.00 – zgłaszanie projektów;
 • 04. –  26.04.2024 r. – weryfikacja zgłoszonych projektów;
 • 05. – 13.06.2024 r. – składanie i rozpatrywanie odwołań;
 • 06. – 28.06.2024 r. do godz. 12.00 – głosowanie i prowadzenie działań informacyjnych przez mieszkańców województwa dolnośląskiego;
 • 07. – 10.07.2024 r. – ogłoszenie wyników głosowania.

Więcej informacji o Dolnośląskim Budżecie Obywatelskim znajduje się na stronie: www.aktywny.dolnyslask.pl

/informacja nadesłana, opr. red./

Poprzedni artykułRuszają prace na Prądzyńskiego w Świdnicy. Będą utrudnienia [FOTO]
Następny artykułStraciła złotą biżuterię i blisko 30 tysięcy złotych