Strona główna Wydarzenia Żarów Od świątecznych pyszności po występy artystyczne. Za nami wielkanocny kiermasz w Żarowie...

Od świątecznych pyszności po występy artystyczne. Za nami wielkanocny kiermasz w Żarowie [FOTO]

0

Stoły uginające się od wielkanocnych wypieków i wielu innych świątecznych specjałów, ogłoszenie wyników wielkanocnych konkursów, a także występy artystyczne – to wszystko czekało na gości niedzielnego kiermaszu wielkanocnego „Pisanka, Palma, Tradycje Wielkanocne”, który zorganizowany został przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Podczas kiermaszu można było skosztować pysznych ciast, czy wyśmienitych potraw, a także kupić wyjątkowe, bo ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Na wystawionych stoiskach swoją ofertę prezentowali artyści, twórcy ludowi oraz producenci żywności, a także Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły i Ochotnicze Straże Pożarne.

Kiermaszowi towarzyszyły występy artystyczne. Przed publicznością zaśpiewali: zespół Krukowianie, Kalinów z Kalna ze Stowarzyszenia „Kalinów” – KGW „Kalina” – OSP Kalno i Julianki. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, w tym ciekawych, świątecznych warsztatów czy wiejskiej zagrody, gdzie można było zobaczyć żywe króliki.

Tradycyjnie podczas kiermaszu odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, wielkanocny sernik i wielkanocne ozdoby (pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne).

  • W kategorii „Najładniejsza Palma Wielkanocna”: I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Kalna, II miejsce przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich z Łażan, natomiast na III miejscu znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich Wierzbna. Wyróżnienia otrzymały: Koło Gospodyń Wiejskich z Pszenna i KGW Imbramowice.
  • W kategorii „Wielkanocny Sernik”  I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach, II miejsce przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich z Łażan, a III miejscem nagrodzono Alicję Piotrowską-Wąż. Wyróżnienia: Katarzyna Momot, Mariusz Bryła, Karolina Chłoń.
  • Z listą laureatów kategorii „Pisanka, Palma. Tradycje Wielkanocne” można zapoznać się na stronie internetowej GCKiS Żarów.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułGaleria Świdnicka znów rozda „Świąteczne bony za paragony”!
Następny artykułOszuści nie próżnują. Ich ofiarami padły kolejne osoby